Home Sport Gorički maratonci na samom vrhu Samoborske trail lige

Gorički maratonci na samom vrhu Samoborske trail lige

Naši trkači samo nižu uspjehe

Prošle subote održalo se 5.kolo Samoborske trail lige na kojoj su se trkači Maraton kluba Velika Gorica pozicionirali na ekipno prvo mjesto. Subotnja utrka, održana u Samoborskom gorju uz lagano padanje snijega i temperaturu oko nule, bila je posljednja ove godine, a liga se nastavlja 7. siječnja iduće godine.

U petom kolu najbolji pojedinačni rezultat postigla je Vedrana Janjić, pobijedivši u ženskoj kategoriji na dugoj stazi od 15 kilometara. Jasna Mikulić bila je treća među ženama, isto kao Matej Janjić u muškoj konkurenciji. Na dugoj stazi još su trčali Hrvoje Mikulić (10. mjesto) i Marijan Malčević (14. mjesto), dok su na kratkoj stazi od 8 kilometara naš Klub predstavljali Kristina Terzić, Goran Novak i Nedjeljko Babić.

“Danas sam istrčao svoj novi rekord na stazi od 15 i nešto sitno kilometara, dvije minute brže od starog PB-ja, baš mi je pasala temperatura oko nule, sitni snjegić kaj je padao, a na stazi naravno nije falilo blata i bljuzge”, govori Marijan Malčević svoje dojmove.