Home Sport Pobjedom protiv Sonik Bikova Gorica osigurala važne bodove za visoki plasman na...

Pobjedom protiv Sonik Bikova Gorica osigurala važne bodove za visoki plasman na ljestvici

Izvukli su pobjedu s obzirom na to da imaju stvarno dobre igrače

U nadoknadi utakmice 16. kola HT Premijer lige sastale su se ekipe Sonik Puntamike i Gorice, a bodovi su službeno pripali Gorici. Prvih nekoliko minuta proteklo je u međusobnom ispitivanju snaga jer su obje momčadi imale nove ljude na klupi. Puntamiku je vodio Hrvoje Vlašić, a Goricu Miki Starčević koji je preuzeo momčad nakon Bože Radoša.

Nakon uvodnog dijela prve četvrtine razigrao se Dino Cinac, prvo atraktivnim zakucavanjem, a zatim tricom doveo je svoju ekipu u vodstvo i Gorica do kraja prve dionice odlazi na +6 (14:20). U dobrom ritmu Bikovi su nastavili utakmicu i u drugoj četvrtini pa u u 13. minuti tricom Bakovića odlaze na dvoznamenkastu prednost (17:29).

U 17. minuti Uljarević stavlja tricu i bacanje pa Bikovi odlaze na +17 (25:42). Poluvrijeme je polaganjem za Sonik zatvorio Marino Šarlija i na veliki odmor otišlo se s rezultatom 34:48. U nastavak utakmice Bikovi su ušli još odlučnije i u 23. minuti poslije koša Batura vodstvo je podignuto na +20 (36:56). Međutim, Puntamičani se nisu predavali i uz 8 poena Ante Gospića približili su se na -13 (49:62). Srećom, Baković je pogodio tricu, a na zadnji mali odmor otišlo se rezultatom 53:70.

U 35. minuti Baković zakucava za 58:77 i činilo se da je utakmici kraj, ali domaćini se s nekoliko kontri približavaju na -11 (68:79). Situacija se dodatno zakomplicirala poslije trice Palčića na 1:13 do kraja jer nakon dugo vremena prednost Gorice je bila jednoznamenkasta (71:79). Pri tom su domaćini imali i loptu za mogući potpuni povratak u utakmicu, ali Kalajžić vješto presjeca protivnički napad i zakucava za 71:81 čime je utakmica napokon odlučena. Konačnih 73:84 postavio je Batur, a trener Mladen Starčević upisao je novu premijerligašku pobjedu za Goricu. Sada su Bikovi na omjeru 11-9 i samo ih teorija može odvojiti od Lige za prvaka.

U redovima Gorice najefikasniji je bio Marko Baković sa 16 poena. Njemu uz bok bili su Ante Mašić s 14 poena i 5 skokova, a Dino Cinac je ostvario double-double učinak s 14 poena i 10 skokova čemu je pridodao i 3 blokade Borna Kapusta imao je all-round utakmicu s 11 poena, 7 asistencija, 6 skokova i 3 ukradene lopte, a Mate Kalajžić i Karlo Uljarević su se zaustavili na okruglih 10 poena.

Domaću ekipu predvodio je nekadašnji Bik Ivan Vučić s 13 poena i 5 skokova, a 11 poena postigli su Petar Marić, Ante Gospić, Luka Tomas i Marko Jurič.

Mladen Starčević, koji je neposredno prije utakmice klubu preuzeo ekipu od Bože Radoša i koju će u nastavku sezone voditi s Braslavom Turićem kao svojim pomoćnim trenerom, primao je zaslužene čestitke za novu pobjedu Gorice. „Hvala na čestitkama, mislim da smo ih i zaslužili kao i oba boda koja nosimo u Goricu. Apsolutno nam se ništa ne može prigovoriti za prve tri četvrtine za koje sam pohvalio igrače da smo igrali jako, jako dobro. U zadnjoj četvrtini smo počeli padati. Napravili smo nekoliko grešaka, a Sonik Puntamika je dobra ekipa koja je to znala iskoristiti. Došli su na samo 8 poena razlike, međutim mi smo to izvukli s obzirom da imamo stvarno dobre igrače” – zaključio je trener Gorice u svom debiju.

Borna Kapusta igrao je odlično na obje strane terena i odlično razigravao svoju ekipu: „Mislim da smo od početka dobro ušli u utakmicu. Pogodili smo par otvorenih šuteva i napravili veliku razliku. Tu se Sonik više nije mogao vratiti i držali smo stečenu prednost do kraja utakmice.”

Izvor: PR, Nenad Mudrinić