Home Izdvojeno Slaven i Gorica u Koprivnici odigrali bez pogodaka

Slaven i Gorica u Koprivnici odigrali bez pogodaka

NK SLAVEN BELUPO – HNK GORICA 0-0

SLAVEN: Sušak, Štefulj – Božić – Boras – Bosec, Lepinjica – Liber, Hoxha – Mioč – Šakota, Štrkalj
GORICA: Banić, Štiglec – Leš – Raspopović – Munksgaard – Pršir – Mrzljak, Mitrović – Ndockyt – Soldo, Matavž

Glavni sudac: Dario Kulušić

U prvoj utakmici 15. kola Supersport HNL-a na Gradskom stadionu Ivan Kušek Apaš u Koprivnici HNK Gorica i NK Slaven Belupo odigrali su neriješeno 0-0.

Nakon poluvremena bez pogodaka, Jeličić ništa nije mijenjao u sustavu igre. Dvadeset minuta prije kraja izvadio je Mitrovića i povučenog Matavža poslavši na teren Blummela i Vujnovića.

Završnicu su dobili drugi napadač Jurić i Majstorović umjesto Ndockyta i Solda.

Jubilej je proslavio Antonio Bosec. Bila mu je ovo 200. utakmica u prvom razredu hrvatskog nogometa.

IZ DALJINE UGLAVNOM NEPRECIZNO

Izgledalo je kao da Gorica kreće po nova tri boda, no u prvome dijelu Farmaceuti su kontrolirali igru. Uglavnom preko bokova lopta je slana na udarce izvana, i uputio ih je Slaven u prvih pola sata sedam. Svih sedam van okvira vrata. Među njima samo je za istaknuti onaj Lepinjice s tridesetak metara u 27. minuti.

Najbolju priliku za Belupo stvorio je Ivan Banić. Šakota je u 43. minuti oštro s desne strane ubacio u prostor, a vratar Gorice skrenuo ju je do vlastite grede. Minutu kasnije Banić je obranio solidan udarac Štrkalja s dvadesetak metara po zemlji, prvi i jedini pokušaj domaćina u okvir gola.

Gorica je imala dvije dobre šanse, obje s više od 16 metara. U 7. minuti Pršir je pokušao s dvadesetak, Sušak je obranio, a Soldo nije uspio pored Štefulja iskontrolirati odbijenu loptu. U 34. minuti Ndockyt je s 18 metara isprve zahvatio odbijanac iz peterca nakon ubačaja Štigleca. Dobro je pucao, ali zamalo neprecizno.

Na poluvrijeme se otišlo bez pogotka na kontu.

DO KRAJA SIGURNO NA BOD

Slaven je u drugom poluvremenu manje držao loptu u svojim nogama, no stvorio je bolje šanse od Gorice. U 54. minuti Hoxha i Štrkalj su na lijevoj strani izigrali obranu Gorice. Hoxha je na kraju nisko ubacio, lopta je proletjela kroz peterac, nitko se nije našao da je pospremi u mrežu. U 62. minuti opet je Hoxha dobro ubacio slijeva, ovaj put se na skoku našao Šakota, no puca visoko iznad gola.

Najopasniju situaciju za Goricu u blijedom i ziheraškom drugom poluvremenu zapucao je Ndockyt u 72. minuti.