Home Izdvojeno Šahisti Poleta sudjelovali na državnim natjecanjima

Šahisti Poleta sudjelovali na državnim natjecanjima

Seniori Šahovskog kluba ”Polet” igrali su u Malom Lošinju od 9. do 14. svibnja Finale kupa Hrvatske u šahu.  U konkurenciji od 25 momčadi podijelili su 10. – 15. mjesto. Igralo se šest kola, dva meča su dobili, dva izgubili i dva odigrali neriješeno. Za Polet su igrali Marko Makaj (3,5/6), Vjekoslav Nemec (3/6), Jakov Pavić (3/6) i Bruno Kos (3/6).
U Malinskoj na otoku Krku odigrano je od 9. do 14. svibnja Prvenstvo Hrvatske za žene i nakon devet odigranih kola prvo mjesto podijelile su tri šahistice. Po dodatnim kriterijima prvo mjesto pripalo je Ani Berke, drugo Ivoni  Purgar, a treće seniorki Poleta Mirjani Medić. U posljednje kao vodeća ušla je šesnaestogodišnja Ena Cvitan koja je neočekivano izgubila te je pala na četvrto mjesto. To joj je bio jedini poraz. Ena će se ovog vikenda, 20. i 21. svibnja, natjecati na Međunarodnom turniru juniorki u Buševcu.