Home Sport Košarkaši Gorice u zadnjoj četvrtini preokrenuli rezultat protiv Mladosti

Košarkaši Gorice u zadnjoj četvrtini preokrenuli rezultat protiv Mladosti

Upisana još jedna pobjeda

U 20. kolu 1. muške lige, Gorica je ugostila Mladost iz Zagreba i pobijedila s 84:69. Mladost je u jednom trenutku imala vodstvo od devet poena, ali Gorica je zadnjih devet minuta odigrala iznimno snažno i preokrenula rezultat.

Prva četvrtina bila je izjednačena, a Bikovi su minimalno vodili na kraju dionice. Slično je bilo i u drugoj četvrtini, gdje se vodstvo izmjenjivalo. Na poluvremenu je Mladost vodila sa samo jednim poenom razlike.

Drugo poluvrijeme otvorila je trica Milolože za Goricu, ali Mladost je zadržala energiju i vodila u trećoj četvrtini s najvećom razlikom na utakmici. Međutim, Gorica je snažno odgovorila u zadnjoj četvrtini, posebno se ističući serijom od 14 uzastopnih poena.

Miron Češkić, trener Gorice čestitao je igračima na pobjedi: !Igrali smo loše tri četvrtine, ali unatoč tome pokazali smo karakter i u zadnjoj četvrtini od -9 došli do +15. U zadnjoj dionici odigrali smo dobru obranu te sa samopouzdanjem uzeli otvorene šuteve i pogodili ih. Posebno bih istaknuo Ivana Oštrića koji raste iz utakmice u utakmicu. Čestitam ekipi Mladosti na odličnoj utakmici i želim im sreću u nastavku prvenstva, a našim navijačima zahvalio bih se na glasnoj podršci”, izjavio je.

Foto; KK Gorica / Nenad Mudrinić

Jure Gunjina je bio najefikasniji u redovima Gorice s 23 poena, 7 asistencija i 5 skokova. Martin Klepo dodao je 13 poena, 8 skokova i 4 asistencije, dok je Ivan Oštrić s klupe pridonio s 14 poena, od kojih su tri trice postignute u ključnom dijelu utakmice.

Kod Mladosti, Noa Zemljić istaknuo se s 17 poena i 7 skokova, dok su Luka Anzulović i Luka Frančešević dodali 16, odnosno 11 poena.

Pobjeda nad Mladosti vratila je Goricu na treću poziciju u ligi, a sada se fokusiraju na pripremu za sljedeću utakmicu protiv Ribole Kaštela.