Home Izdvojeno Goričke odbojkašice porazile Sisak s 3:0

Goričke odbojkašice porazile Sisak s 3:0

U sinoćnoj utakmici odbojkašice OK Velike Gorice pobijedile su gošće iz Siska, momčad OK Sisak rezultatom 3:0 (25:15; 25:21; 26:24). Velika pobjeda koja  za OK Veliku Goricu  znači da će i iduće sezone navijači u Velikoj Gorici imati prilike gledati prvoligašku odbojku.

– Prije početka prve prvoligaške sezone u klubu je postavljen je cilj. Taj cilj je bio da se sa vlastitim igračkim kadrom izbori opstanak u jakoj prvoligaškoj konkurenciji. Ovom pobjedom je to i ostvareno. Cijela sezona bila prožeta rezultatskim usponima i padovima uzrokovanim ozljedama nekih igračica. Tako je i ova zadnja utakmica u svome tijeku imala svoje uspone i padove ali ipak, na kraju, sa sretnim završetkom – ističu iz OK Velike Gorice.

Autotim

Prvi set  i velikih 10 poena razlike u tome setu govore sami za sebe. Ništa nije navješćivalo dramu koja se kasnije odvijala. U drugom setu igračice OK Sisak podižu nivo igre i odličnim servisima došle su nadomak osvajanja seta. Ipak, krajem tog drugog seta igračice OK Velika Gorica preokreću rezultat i dobivaju i taj drugi set s 25:21. U trećem setu prava drama na kraju. Gošće iz Siska su cijelo vrijeme vodile u tome setu i sa nekoliko poena razlike. Kod rezultata 24:19 za OK Sisak bio je izgledan ulazak u četvrti set. No,  odličnom igrom u obrani i jakim servisima domaće igračice rade seriju od 7 poena za redom i osvajaju i taj treći set. Veliko slavlje domaćih igračica je moglo započeti. To je značilo pobjedu za kraj sezone a ujedno  i pobjedu koja o znači i  7. mjesto na tablici 1B.lige.

Za dobru igru navijači su se odužili fantastičnim navijanjem. Gledatelji koji su u priličnom broju popunili tribine gradske dvorane imali su prilike uživati u odličnoj utakmici.

U ovom povijesnom susretu za OK Veliku Goricu nastupile su: Marina Pavić, Martina Falat, Paula Krilčič, Marija Vuglenović, Nevenka Cetić, Valentina Pavišić, Ana Domić, Žaklina Baković,  Ivona Domić, Marija Uzelac, Anamarija Knezović, Ružica Bajić, vođeni trenerima Vinkom Iveljom i Draženom Uzelcem.