Home Izdvojeno Gorica prvi put ove sezone izgubila od Dinama, Banić igrač utakmice

Gorica prvi put ove sezone izgubila od Dinama, Banić igrač utakmice

GNK DINAMO – HNK GORICA 2-0

(Baturina 33′, Špikić 73′)

DINAMO: Zagorac, Ogiwara – Perković – Theophile-Catherine – Ristovski, Sučić, Hoxha – Baturina – Mišić – Kaneko, Petković

GORICA: Banić, Krizmanić – Leš – Maloča, Štiglec – Pršir – Soldo – Munksgaard, Jurić – Mitrovič – Matavž

Glavni sudac: Patrik Kolarić

U 21. kolu Supersport HNL-a pred gotovo deset tisuća gledatelja Dinamo je na Maksimiru savladao Goricu rezultatom 2-0.

Gorica je dobro ušla u utakmicu i mogla je rano i povesti preko Mitrovića i Štigleca, no Dinamo se postavio u formaciju 4-1-4-1, pa smo cijelo prvo poluvrijeme gledali učinkoviti visoki presing prema zadnjoj trojici Dinka Jeličića.

Prvih pola sata dobro postavljeni Goričani su odolijevali, a Banić je obranio udarce Perkovića, Kaneka i Petkovića, no iz odlično izvedene uigrane akcije nakon kornera nije imao Šanse. Baturina dodaje kratko, Mišić prizemno ubacuje na prvu, uslijedio je povratni pas Petkovića za Baturinu i neobranjiv udarac u suprotni kut. Odavno nismo ovakvo što vidjeli od Dinama.

Do kraja prvoga dijela obranio je Banić pokušaje Hoxhe i Ristovskoga.

Dinamo je u drugi dio ušao s namjerom da poveća vodstvo, no visoki presing je jenjavao i izlaskom Sučića (70′) vratila se zagrebačka momčad u standardnu formaciju 4-2-3-1.

Gorica je pokušala izjednačiti preko Mitrovića, čiji je udarac iz 59. minute otišao pokraj gola, te iz kontre u 67. minuti. Odlično je Mitrović povukao po desnoj strani i gurnuo za Jurića, no krilni napadač se ne snalazi. Gurnuo je loptu u prejak for i na njoj je prvi bio vratar Dinama.

Do drugog pogotka Zagrepčana skinuo je Banić udarce Sučića, Petkovića i Baturine, no u 73. minuti nije mogao pomoći momčadi. Svježi Ademi je probio po lijevoj strani, a Špikić je s pet metara, iako je obrana Gorice bila prva na lopti, lagano zakucao u mrežu.

Fantastični Banić do kraja je skinuo i Vidoviću i Bulatu skupivši nevjerojatnih 13 obrana na utakmici. Unatoč tome što je primio dva pogotka, ocijenjen je devetkom kao najbolji igrač utakmice.

Bez Ndockyta, Mrzljaka, Majstorovića i Raspopovića, Dinko Jeličić je reagirao kasno. Prve izmjene napravio je u 65. minuti, no kako bilo malo je jučer imao šanse protiv dobro raspoloženog Dinama.

Uskoro će i repriza. Već 28. veljače dvije momčadi na istome mjestu igrat će četvrtfinale Hrvatskog kupa.