Home Izdvojeno Gorica odigrala neriješeno sa Šibenikom u utakmici s tri crvena kartona

Gorica odigrala neriješeno sa Šibenikom u utakmici s tri crvena kartona

Foto izvor: HNK Gorica

ŠIBENIKGORICA 1-1 (Delić 80′ (p); Fruk 38′)

Crveni kartoni:  Arai 73′; Pršir 55′, Julardžija 90′

Nakon minimalnog poraza Rijeke od Hajduka na Rujevici, na gostovanju u Šibeniku nogometaši HNK Gorice unatoč odličnoj igri nisu iskoristili priliku da se u posljednjoj utakmici 11. kola i bodovno odlijepe sa začelja Supersport Hrvatske nogometne lige. U utakmici u kojoj smo vidjeli jedanaest žutih, tri crvena kartona, jedanaesterac i dva nepravilno izvedena ubačaja sa strane, rezultat je ostao neriješeno 1-1.

Na Šubićevac je trener Gorice Angelovski izišao u formaciji 4-2-1-3 s Banićem na golu, Vojtkom, Krizmanićem, Jovičićem i Wagueom u zadnjoj liniji, Prokopom, Francoisom i Prširom u sredini te Frukom, Mitrovićem i Jurićem u napadu. Mario Cvitanović, prvi put na klupi Šibenika, na domaći teren je nogometaše izveo u formaciji 3-5-2 sa sastavom: Rogić, Mina – Mesa – Rom, Dolček – Rak – Skorup – Salomon – Arai, Delić – Čop.

Iako je Gorica imala prvu ozbiljniju šansu, Šibenik je u utakmicu krenuo bolje zaprijetivši prvo preko Araija, a zatim u 9. minuti preko Čopa i Salomona, čiji je udarac iz sredine šesnaesterca odlično skinuo Banić. Do kraja poluvremena Šibenik nije ozbiljnije zaprijetio, ali Gorica je napadala i zasluženo je došla u prednost.

Prvo je u 20. minuti Mitrović ubacio s desne strane loptu za Prokopa, koji je iz teške pozicije solidno pokušao, ali vratar Šibenčana Rogić obranio je udarac. U 26. minuti Vojtko je pucao preko gola nakon što je prešao Araia i našao se s lijeve strane kaznenog prostora sam ispred Rogića.

Fruk je u 37. minuti izveo slobodni udarac s 40 metara, loptu je sa suprotne, lijeve strane Prokop škaricama odbio na desetak metara do Mitrovića, koji je dobro pucao, ali je Rogić još bolje obranio. Već u sljedećoj minuti, međutim, golman Šibenika nije imao šanse. Prokop je s desne strane, preko koje je Gorica stalno napadala, vratio loptu na 20 metara Fruku, koji je akciju započeo, on je pucao između dvojice i bio precizan za vodstvo Gorice.

Do kraja poluvremena imali su Goričani još nekoliko prilika povećati vodstvo, od kojih je najbolja ona iz 44. minute, kada se Arai poskliznuo u svom šesnaestercu, ali Rogić je obranio Jurićev udarac.

Početkom drugog poluvremena Gorica je nastavila napadati i izborila je tri slobodna udarca s udaljenosti 20-25 metara, ali nije ozbiljno ugrozila Rogićev gol.

U 55. minuti odnos snaga se je promijenio jer je drugi žuti karton, prvi je zaradio krajem prvoga dijela zbog prigovora, nakon starta na Dolčeku dobio Jurica Pršir i Gorica je ostala s igračem manje.

Šibenik, međutim, nije imao udarac prema golu Gorice sve do 69. minute, kada je s ruba šesnaesterca pokušao Vidović, koji je ušao u drugom dijelu, a potom je u dvije minute dva žuta kartona dobio Haruki Arai i činilo se je da će se do kraja igrati s po deset igrača.

U 81. minuti vrlo važne utakmice donjega doma lige, Jovičić je u kaznenom prostoru srušio Delića, dosuđen je penal, i Delić je bio siguran za izjednačenje.

Rezultat se do kraja nije mijenjao. Jedinu ozbiljniju priliku do kraja imao je u 90. minuti za Šibenik Mina, a već u sljedećem napadu drugi žuti karton dobio je Julardžija, koji je u igru ušao u drugom dijelu, pa je tako Gorica u sudačkoj nadoknadi ostala sa samo devet igrača na terenu.

Vrlo čvrstu ali fer utakmicu na Šubićevcu sudio je Fran Jović iz Zagreba, a pomoćnici su mu bili Luka Pušić i Luka Pajić.

U sljedećem kolu Gorica igra derbi začelja protiv Rijeke na Radniku.