Home Sport Sjajna bronca za Jasnu Mikulić u KontinenTrail ligi

Sjajna bronca za Jasnu Mikulić u KontinenTrail ligi

Gorički maratonci imali su bogat i uspješan vikend

Prethodni vikend bio je bogat aktivnostima za Maraton klub Velika Gorica. Predsjednik kluba Darko Batković sudjelovao je na redovnoj Izbornoj skupštini Hrvatskog atletskog saveza (HAS), a trkači su sudjelovali na PoniQ Trailu (finale KontinenTrail lige), HALS-u u Zaprešiću, Martinskom polumaratonu te Zagrebačkom noćnom ceneru.

Za istaknuti su rezultati s PoinQ Traila na kojem su predstavnici Maraton kluba trčali stazu dugu 28 km s više od 1260 m elevacije. Jasna Mikulić je utrku završila kao treća u ženskoj kategoriji, Hrvoje Mikulić je 14. muški, a Marijan Malčević 19. muški. Jasna je s današnjim trećim mjestom potvrdila treće mjesto ukupno u ligi, u elitnoj klasi duge utrke, iza poznatih trkačica Vesele Brajković i Maje Krčelić.

Jasna Mikulić je otrčala 7 utrka – bila je 5. žena u Desiniću, 5. u Samoboru, 6. u Rastokama i onda četiri puta zaredom na postolju 3. žena (Žumberak, Ogulin, Trakošćan, PoniQ), zasluženo osvojivši 3. mjesto u ukupnom plasmanu Lige.

Na HALS-u klub prestavljali limači i limačice

Atletsku školu Maraton kluba Velika Gorica su na HALS-u predstavili limačice i limači: Ana Trčak, Ema Gilja, Mateo Strčević, Bartol Pavelić i Grga Cerjak. Kod mlađih kadetkinja i kadeta nastupili su: Petra Knežević, Karla Vlahovac, Kristijan Matić i Jerko Cvetković.

Jasminka Zvonar je nastupila na Martinskom polumaratonu te s vremenom 1:48:26 zauzela ukupno 6.poziciju, ali i srebro u kategoriji Ž45. Željko Glogoški ostvario je 38. mjesto te ukupno 9. u kategoriji, Zvonimir Migić 50. te Dario Gustetić 54. mjesto. Tonka Prpa je bila prva u konkurenciji djevojčica 5./6. na utrci od 500 metara. Ivica i Severina Prpa trčali su utrku od pet kilometara te osvojili 13. muško i 14. žensko mjesto.

Uspješni i na Zagrebačkom noćnom ceneru

Na Zagrebačkom noćnom cenerom nastupili su seniori. Utrku od 10 km samim centrom Zagreba prvi završava Josip Martinović s vremenom 40:45. Nedugo nakon njega u cilj ulaze i supružnici Jasna i Hrvoje Mikulić. Hrvoje je utrku završio za 43:02, a Jasna za 48:29.