Home Sport Vukovar bolji od Azene

Vukovar bolji od Azene

Hrvatski odbojkaški kup (žene)

Azena se oprostila već u 1. kolu od Hrvatskog kupa izgubivši obje utakmice protiv Vukovara, a takav ishod je realan odnos trenutačnog stanja i igračke vrijednosti ova dva kluba. Da podsjetimo, prošle godine Azenašice su prošle prvo kolo s dvije maksimalne pobjede protiv Nove Gradiške, a u četvrtfinalu ih je u dvije utakmice zaustavila Mladost. Godine 2012. Azena je igrala na završnici Kupa, na Final Fouru, pobjedila je u polufinalu ekipu Poreča i u finalu igubila od Rijeke.

Nakon maksimalnog poraza u Vukovaru uzvrat u Velikoj Gorici trebao je biti samo formalnost, jer realno nitko nije očekivao da bi Azena mogla pobijediti, a pogotovo ne da bi mogla uzvratiti istom mjerom. Bez prve tehničarke i kapetanice Mile Lukić (bolest) Velikogoričanke su u prva dva seta bile u posve podređenom položaju i glatko su ih izgubile.

Početak treće dionice bio je preslik prva dva seta (1:4, 4:8, 6:10) i onda dolazi do postepenog obrata (9:11, 11:11, 14:13, 16:14, 19:17). Vidno uzrujani trener gostujuće ekipe Tonko Sabljić pokušao je spasiti set s dva timeouta, kod 17:16 odnosno 21:19, ali nakon 22 minute Azena je smanjila na 1:2. U četvrtom setu Vukovarke su opet djelovale sigurnije (5:8, 9:13, 11:15) i ništa nije ukazivalo da bi moglo doći do eventualne dramatične završnice. A, desilo se upravo to. Domaća ekipa je uporno topila gostujuću prednost (16:17, 19:21) i prešla u vodstvo 22:21! Trener Sabljić uzima drugi timeout, nije pomoglo, Azena diže na 23:21! Kapetanica i tehničarka Vukovara Marijeta Majer smiruje situaciju u svojim redovima, pronalazi najbolja rješenja na mreži i odjednom Vukovar ima meč loptu – 23:24(!). Timeout trenera Mirsada Šarčevića bio je bez efekta, nakon dobrog servisa Vukovarke su se obranile i onda neobranjivo smečirale za konačnu pobjedu.

Kod domaćih ugodno je iznenadila u trećem i četvrtom setu tehničarka Ana Babić, dobro je igrala Valentina Radoš i na mahove Doris Barić. Najbolja u redovima Vukovara bila je Majer, a povremeno bi bljesnule Jelena Ćirić, Ana Mijoković i Aleksandra Lukinac.