Home Sport Velika Gorica nezadrživa

Velika Gorica nezadrživa

Velikogoričke drugoligašice startale su pobjedama u nastavku prvenstva, vodeća Velika Gorica je bila bolja u gostima kod Kaštela, a Azena II je iznenađujuće lako ostvarila pobjedu protiv Bjelovara. Igračice trenera Vinka Ivelja su u derbiju prvenstva protiv njima uvijek neugodnog suparnika u Čakovcu bile u zaostatku 1:2 u setovima, ali tjelesno sjajno pripremljene dobile su uvjerljivo 4. set (25:14) i izjednačile. U odlučujućem setu igrala se »šahovska partija«, poen na poen, a onda su u konačnici Velikogoričanke prednost od dva poena pretvorile u konačnu pobjedu. Tri kola prije okončanja prve faze natjecanja Velika Gorica je već pobjednik i u kvalifikacije za ulazak u 1.B ligu prenosi najmanje 10 bodova, ako se uz nju u razigravanje plasiraju Bjelovar (3:0, 3:1) i Kaštel (3:2, 3:2). Raduje činjenica da se u sastav Velike Gorice nakon ozljede i dužeg izostanka vratila uvijek pouzdana Tonka Đuračić.

Azena II je doma za nepun sat igre pomela Bjelovar s parketa, a prvi set je trajao rekordno kratkih 14(!) minuta. Istina, nisu Azenašice bile toliko moćne koliko je igra suparnica bila tragikomična. Kod igračica trenera Tomice Rešetara sve je funkcioniralo vrlo dobro, jedini zastoj dogodio im se u drugom setu kada je nakon uvjerljivog vodstva (8:3, 11:5, 14:8) Bjelovar izjednačio na 15:15. Serijom 10:2 domaće su dobile taj set, a u trećem (8:5, 11:7, 16:8, 21:12) je nekoliko minuta. prigodu na poziciji tehničarke umjesto Mateje Radoš dobila Dora Pokrajčić. Tijekom cijelog susreta najučinkovitija je bila Laura Ramić.

Za nastavak pobjedničke serije Velika Gorica u 12. kolu prima u goste ekipu Vrbovca, a Azena II ide po novu pobjedu u Čakovec.

(DJ)

2.A hrvatska odbojkaška liga – centar (skupina istok)

Kaštel – Velika Gorica 2:3 (25:19, 22:25, 25:17, 14:25, 12:15)

Čakovec. Sportska dvorana OŠ Belica, Nedjelja, 26.01.2014., 19 sati. Suci: Dario Stanojević i Darko Detelj (oba Varaždin). Delegat: Dimitrije Konakčijev (Varaždin).

VELIKA GORICA: Žaklina Baković (cap.), Marija Vuglenović, Marija Uzelac, Anamarija Knezović, Ivona Domić, Ivona Šiško, Nives Antolović, Tonka Đuračić, Ružica Bajić (L), Lucija Marijan (L), Marina Suhalj, Marina Pavić. Trener: Vinko Ivelj. Pomoćni trener: Dražen Uzelac.

Azena II – Bjelovar 3:0 (25:7, 25:17, 25:14)

Gradska sportska dvorana. Gledatelja 15. Nedjelja, 26.01.2014., 17:45 sati. Suci: Marin Maganić i Snježana Tamara Pališaški (oboje iz Zagreba). Delegat: Zoran Rajčević (Zagreb).

AZENA II: Bernarda Buđa Kelemenić (cap.), Laura Ramić, Matea Radoš, Diana Topčić, Dora Matijević, Aleksandra Bilić, Nina Rendulić (L), Dora Pokrajčić, Ana Krezo, Ivana Čuljak, Gašparina Dodić (L), Ana Jelić. Trener: Tomica Rešetar.

BJELOVAR: Ana Marija Štimac (cap.), Josipa Bošnjak, Dorotea Jelić-Balta, Sara Krmpotić, Jelena Vasić, Dora Milaković, Ana Marija Užarević (L), Klara Jurišić. Trener: Stanko Štimac.

Rezultati, redoslijed

11. kolo (25./26.01.2014.): Kaštel (Pribislavec) – Velika Gorica 2:3, Azena II – Bjelovar 3:0, Varaždin Volley – Čakovec 3:0, Vrbovec slobodan.

10. kolo (21./22.12.2013.): Bjelovar – Velika Gorica 1:3 (26:28, 25:11, 21:25, 20:25), Azena II – Varaždin Volley 1:3 (25:22, 19:25, 17:25, 26:28), Čakovec – Vrbovec 0:3, Kaštel slobodan.

1. Velika Gorica 25 (9 9 0 2 27:6), 2. Varaždin Volley 18 (10 6 4 21:16), 3. Bjelovar 16 (9 6 3 19:14), 4. Kaštel 15 (9 4 5 21:18), 5. Azena II 14 (10 4 6 18:21), 6. Vrbovec 11 (9 4 5 15:18), 7. Čakovec 0 (10 0 10 2:30).