Home Izdvojeno Šok u 97. minuti! Gorica ostala bez pobjede u samoj završnici

Šok u 97. minuti! Gorica ostala bez pobjede u samoj završnici

Nogometaši Gorice vodili su na stadionu Hrvatski vitezovi od 11. minute autogolom Balića i držali su sva tri boda sve do sedme minute sudačke nadoknade, kad je Radovanović šokirao momčad Ivana Preleca i "ukrao" dva boda

Znalo se unaprijed da će utakmica u Dugopolju biti teška, najavljivali su to svi iz goričkog tabora, uključujući i trenera Ivana Preleca, a na kraju je upravo tako i bilo. Teška, velika borba, u kojoj su nogometaši Gorice odradili jako dobar posao, završila je podjelom bodova. Bilo je svega ove subotu u igri Gorice, nije bilo jedino malo sreće u završnici.

Goričani su poveli autogolom Dominika Balića u 11. minuti utakmice, a rano vodstvo je upravo ono što je bilo u idealnom scenariju goričke ekspedicije. I činilo se da će tako ostati sve do kraja, pogotovo nakon što se ušlo u sudačku nadoknadu. Međutim, igralo se sve dok Dugopolje nije izjednačilo… U tijeku je bila 97. minuta kad je gorička obrana popustila, a gol za konačnih 1-1 zabio je 19-godišnji Filip Radovanović, Osječanin u redovima Dugopolja.

Na klupi Gorice primali su se za glavu, u nevjerici gledali rasplet, ali vrlo brzo su, već u autobusu na putu kući, shvatili da je bod u gostima kod ovako dobrog protivnika zapravo jako dobar ulov. Šteta je zbog dva izgubljena u zadnjim sekundama, ali sezona je duga, vratit će se to sigurno negdje našem drugoligašu.

Debitirao je u Dugopolju i Estonac Henrik Ojamaa, ušao je u 61. minuti umjesto Luke Nakića. Nije uspio zabiti, ali pokazao je da svakako posjeduje kvalitetu i da će, kad se još malo prilagodi novom okruženju, biti značajno pojačanje.

Dan poslije, u nedjelju, stigla je vijest kako je Hajduk II pobijedio vodeći Dinamo II u gostima (2-1), pa je Gorica ovim bodom iz Dugopolja zapravo smanjila zaostatak za Dinamom na tri boda. Dugopolje je treće s bodom manje od Gorice.