Home Izdvojeno Šibenik pao u Gorici: Nema šestorice igrača, ali ima tri boda

Šibenik pao u Gorici: Nema šestorice igrača, ali ima tri boda

Nogometaši Gorice pošteno su se ispromašivali u susretu protiv Šibenika, no uspjeli su i zabiti preko Adriana Zenka, 19-godišnjaka koji je ljetos stigao iz Dinama, te doći do vrijedne pobjede 1-0. Sljedeće kolo donosi derbi u Dugopolju, protiv izravnoga konkurenta

Nije idealno izgledala situacija u NK Gorici uoči domaćeg susreta sa Šibenikom, iza velikogoričkih nogometaša bile su dvije utakmice bez pobjede, iz kojih su izvukli samo jedan bod, a za ogled sa Šibenčanima trener Ivan Prelec nije mogao računati na praktički pola momčadi. Nije bilo kapetana Jančetića, nisu igrali ni Španja i Perić, nisu bili spremni ni Radoš i Humeljak, a na duže vrijeme neće biti ni Matoševića. No sve te probleme Goričani su nadvladali i uspjeli doći do nova tri boda.

Već od prve minute Gorica je žestoko napala, na krilima glavnoga kreativca, sve boljeg Poljaka Maslowskog, dvije šanse imala je već u uvodnih pet, šest minuta. Do poluvremena je Prelecova momčad stvorila još nekoliko čistih šansi, a u međuvremenu je u jednoj ili dvije situacije Šibenik mogao kazniti sve te promašaje. Srećom nije, pa se i u nastavak ušlo u istom ritmu. Ponovno je Gorica krenula promašivati, a ta serija promašaja stala je u 55. minuti.

Akcija odluke, za jedini gol na utakmici, krenula je nakon što je Luka Sedlaček oduzeo loptu na desnoj strani, odmah je poslao u sredinu, gdje ju je dočekao 17-godišnji Leon Šipoš. Domaći golman uspio je odbiti, ali samo do dvije godine starijeg Adriana Zenka. Njegov drugi gol ove sezone bio je dovoljan za pobjedu Gorice u utakmici u kojoj je sve trebalo biti riješeno i puno ranije.

Junak je, dakle, ovaj put 19-godišnji Zenko, mladić koji se Gorici priključio ovoga ljeta nakon što je praktički cijelu dosadašnju karijeru proveo u Dinamovoj omladinskoj školi. Bio je i dio one sjajne generacije “modrih” koja je osvojila prestižni turnir u Manchesteru, zajedno sa Šemperom, Sosom, Brekalom, Morom, Kalaicom, mlađom braćom Lovren i Halilović… Svatko od njih u međuvremenu je odabrao svoj put, a Adrian Zenko karijeru je odlučio graditi u dresu našeg drugoligaša. I ide mu jako dobro, kao vezni igrač zabio je dva gola ove sezone, a oba su bila vrijedna pobjede – prvo protiv Novigrada u gostima, a sad i sa Šibenikom doma.

U sljedećem kolu, u subotu 28. listopada, Gorica gostuje kod Dugopolja, momčadi iz samog vrha Druge HNL. Kako je i Gorica u vrhu, bit će to pravi derbi, u kojem će Gorica sigurno imati što za reći. Igra je sve bolja, gorički klinci sve goropadniji, Poljak Maslowski sve više pokazuje neupitnu klasu, a kad se još i vrate ovi iskusni, koji su propustili Šibenik, sve će izgledati još i puno ljepše.