Home Sport Poraz na domaćem terenu. Gorica izgubila od Hajduka 0-4

Poraz na domaćem terenu. Gorica izgubila od Hajduka 0-4

Utakmici su prethodili neredi uz baklje i nasilje po ulicama grada

U Velikoj Gorici danas je, ususret utakmici 22. kola HNL-a, došlo do masovne tučnjave i nereda u Zagrebačkoj ulici. Kako smo prvi izvještavali, nerede su prouzročili navijači, bilo je bacanja boca, udaraca, a sve se raščistilo kad je policija stigla na teren. Kako su nam potvrdili, zaprimili su dojavu oko 14:20. Saznajemo i kako je osmorica privedena zbog nereda, a jedna je osoba ozlijeđena.

Uz pojačano osiguranje na području oko Gradskog stadiona u Velikoj Gorici, u 15 sati je krenula utakmica Gorica-Hajduk.

Do prvog gola je došlo već u trećoj minuti kada je Ferro zabio iz slobodnog udarca. Unatoč nekoliko dobrih šansi, u 39. minuti pada i drugi gol protiv Gorice u izvedbi Marka Livaje i to nakon izborenog jedanaesterca. Atmosfera na tribinama je bila poprilično užarena uz uzvike i glazbu. Netrpeljivost se vidjela i na terenu kad je u 32. minuti došlo do verbalnog okršaja.

U drugom poluvremenu je domaći Kristijan Lovrić zaprijetio nekoliko puta, no u 57. minuti ipak dobivaju još jedan gol. Ipak bez zaleđa, Mlakar zabija za 0:3. Unatoč trudu Gorice, u 82 minuti pada još jedan gol Livaje i domaći gube od Hajduka 0:4.

Od policije nismo doznali hoće li, zbog ranijih nereda, biti dodatno pojačana sigurnost na gradskim ulicama.