(Matavž 81′; Šego 60′, Drožđek 72′-11m, Brodić 74′)

GORICA: Banić, Štiglec – Leš – Maloča – Munksgaard, Soldo – Raspopović, Kapulica – Pršir – Blummel, Vujnović
VARAŽDIN: Zelenika, Boršić – Škaričić – Jelenić – Vukčević, Pilj – Marina – Postonjski, Drožđek – Šego – Mitrovski

Glavni sudac: Zdenko Lovrić

U zadnjoj utakmici prije zimske pauze, u 19. kolu Supersport HNL-a NK Varaždin prekinuo je niz neporaženosti HNK Gorice na Gradskom stadionu pobjedom 1-3. Oslabljena Gorica nastupila je bez što kartoniranih što ozlijeđenih Krizmanića, Mrzljaka, Ndockyta, Mitrovića, Jurića, Majstorovića…

Koban je opet bio Varaždin. Nakon ispuštene pobjede na startu sezone i poraza u gostima iz jedanaesterca, Varaždin je bolno nadigrao domaće. Jeličić je pokušao ubrzati igru tako što je već na poluvremenu u svlačionici ostavio Munksgaarda. Ušao je na desni bok Ilečić, Raspopović se vratio na desnoga beka, a Blummel u sredinu. Nakon primljenog pogotka ušli su Šroler i Matavž umjesto Blummela i Kapulice. U završnici je dobio priliku Matković i debitirao je Fall.

Na pauzu Gorica ide s četvrtoga mjesta u ukupnom poretku Supersport HNL-a. Sljedeću utakmicu igra 24. siječnja protiv Rijeke na domaćem terenu.

RASPOPOVIĆ I LEŠ SPASILI S CRTE

Varaždin u prvome dijelu bolji s devet udaraca od čega šest po golu Goričana. Nakon par grubljih faula a startu utakmice, prva akcija i najbolja gorička u prvome dijelu. U 10. minuti Pršir iz slobodnog udarca s 20 metara gađa vanjski dio mreže. U otvaranju bilježimo i da dvije dobre kombinacije Varaždina završavaju u bloku.

Varaždinci potom preuzimaju kontrolu. Dobro su pokriveni gorički bekovi i ne uspijevaju prenijeti loptu, prema zadnjoj liniji Varaždinci pritišću i u nekoliko navrata zamalo postižu pogodak.

U 20. minuti Postonjski je izveo udarac iz kuta na glavu Mitrovskoga, Drožđek glavom vratio na pet metara za Šegu, čiji udarac glavom Raspopović i Banić par metara ispred gol-linije skreću u prečku.

U 26. minuti po lijevoj je strani probio i mimo Banića sa 16 metara pokušao ponovo Šego. Loptu mu je sada s gol-linije izbacio Leš. Odbijanac prihvaća Postonjski i puca s 25 metara, no Banić je fantastičnom paradom loptu iščupao iz rašlja.

U 37. minuti se je ozlijedio stoper Varaždina Luka Škaričić.

POTOP U DRUGOME DIJELU

I u drugom se poluvremenu teren ispitao s par grubljih faula i akcija je počela iz daljine. U 50. minuti s 25 metara je snažno pokušao Marina, Banić je bio na mjestu. Opasno je bilo i nekoliko minuta kasnije kada su u peterac ubacivali Postonjski i Mitrovski.

U 58. minuti nova greda za Varaždin. Postonjski je ubacuje iz desnog kornera za glavu Marine do Nekića na pet metara koji s terena loptu šalje do prečke.

Dvije minute kasnije nije bilo spasa. Postonjski je odlično podvalio, Šego se dobro ubacio u međuprostor i plasirao u suprotni kut za zasluženo vodstvo Varaždina.

U 67. minuti Banić je skinuo Pilju nakon što je ovaj nečuvan primio loptu na rubu prostora i namjestio se na udarac. Iza susljednog kornera Lovrić je sudio jedanaesterac. Činilo se sucu da je na pet metara Štiglec povukao ili da je Raspopović udario Nekića po nozi. Kazneni udarac je izveo Drožđek. Banić je bio na lopti, no nije je uspio odbiti van mreže.

Uskoro još jedan pogodak. Drožđek je u 74. minuti s desne strane odlično uposlio Brodića koji sigurno zabija za potvrdu trijumfa Varaždinaca.

Počasni pogodak za Goricu je na lijevoj vratnici zakucao Matavž u 81. minuti na ubacivanje Ilečića koje je s desne strane prošlo cijelu zadnju liniju. Da je Leš zabio s pet metara par minuta prije kraja, igrala bi se uzbudljiva sudačka nadoknada, no promašio je cijela vrata.