Home Izdvojeno Nemoćna Gorica poražena u nastavku, dva jedanaesterca za Splićane

Nemoćna Gorica poražena u nastavku, dva jedanaesterca za Splićane

Foto izvor: HNK Gorica

HAJDUK – GORICA 3-1
(Livaja 2′, 59′(p), Awaziem 72′; Francois 9′)

Crveni karton: Korca 85′

Početni sastavi:
HAJDUK: Sentić, Melnjak – Simić – Awaziem – Mikanović, Vuković – Krovinović, Biuk – Livaja – Sahiti, Mlakar
GORICA: Banić, Keita – Korca – Jovičić – Raspopović, Francois – Pršir, Fruk – Suk – Mitrović, Jurić

Glavni sudac: Fran Jović

U zaostaloj utakmici 4. kola Supersport HNL-a, Hajduk je na Poljudu savladao Goricu rezultatom 3-1. Utakmicu su obilježila dva jedanaesterca za Splićane, od kojih je prvi dosuđen pri rezultatu 1-1. Za njihovu ocjenu, pričekat ćemo analizu Sudačke komisije HNS-a.

Nakon lošega prvog poluvremena koje završilo neodlučenim rezultatom, Hajduk je pojačao sredinu, gurnuo Livaju u špicu i 45 preostalih minuta se je igrala opsada goričkoga gola.

Uoči dvoboja, Angelovski je ponudio ostavku, a izvršni odbor HNK Gorice ju je odbio. Ne samo to: osim što je dobio podršku “do kraja sezone” i “bez ikakvih ograničenja”, povjerena mu je i funkcija sportskog direktora kluba, a on je kapetansku traku momčadi iz Turopolja dodijelio Jurici Prširu.

Sljedeću utakmicu Gorica igra protiv Slaven Belupa u nedjelju na Gradskom stadionu.

POGREŠKE OBRANE ZA OBA GOLA U LOŠEM PRVOM POLUVREMENU

Obrana Gorice popustila je već u 2. minuti utakmice. Livaja je iskoristio oklijevanje Jovičića da ispuca loptu iz vlastitog prostora i oduzeo mu je. Izišavši sam pred Banića, efektno ju je potkopao za vodstvo domaćina.

Unatoč brzo primljenom pogotku, Goričani su se držali plana da visoko pritisnu protivnika. U 7. minuti Keita je u sredinu dodao Prširu za dalekometni pokušaj koji je završio u rukama Sentića.

Izjednačenje je došlo dvije minute kasnije. Loše primivši povratnu loptu Krovinovića, sada je u svom šeesnaestercu veliku pogrešku napravio Simić. Mitrović je poklonjenu loptu u padu odbio do Francoisa. Nakon što ju je u vertikalnom naletu gurnuo u for, veznjak Gorice bio je brži i lako je prebacio Sentića za izjednačenje rezultata.

Kako se je loše i nervozno poluvrijeme s četiri zaslužena žuta kartona bližilo kraju, tako je Hajduk pojačavao pritisak. Splićani su pokušavali i iz igre i iz prekida, ali uspjeli su uputiti dva udarca na gol tek u posljednjih nekoliko minuta. U 41. minuti na ubačaj Sahitija s desne strane Livaja je glavom pucao ravno u ruke čuvara mreže Goričana. U 45. minuti na petnaestak metara primio je Livaja ubačaj sa strane i uspio se okrenuti, ali Banić je bio spreman i za taj pokušaj. Splićane su na odmor ispratili glasni zvižduci Poljuda.

HAJDUK BOLJI U DRUGOM POLUVREMENU, DVA NEJASNA PENALA

Hajduk je nakon odmora na teren izišao bez neprimjetnog Mlakara, kojega je zamijenio Grgić, a Simića je zamijenio Elez. Splićani su s Livajom u špici bili puno opasniji, a prvu veliku priliku izborio je Biuk u 50. minuti, kada je na dvadesetak metara srušen. Livaja iz slobodnog udarca nije pucao preko sedmorice u živom zidu, nego je dodao baš Biuku, koji se je našao usamljen na lijevoj strani, ali je do Banića pucao slabo.

Hajduk je pritisnuo, a nakon ubačaja Mikanovića u 58. minuti, Korca i Jovičić su se u kaznenom prostoru našli ispred Melnjaka, koji je pao. Sudac Jović pustio je igru, ali ga je VAR-soba pozvala da pregleda snimku i dosuđen je jedanaesterac i žuti karton za Jovičića. Banić je pogodio stranu, no Livajina lopta mu se je preko ruke odbila u mrežu.

Nakon postignutog pogotka, Hajduk je nastavio s pritiskom. U 65. minuti Krovinović je s 25 metara pogodio prečku. U 70. minuti, nakon kombinacije s Grgićem preko desne strane, Livaja je dodao Krovinoviću u šesnaest metara, ali Banić je odlično ušao u njegov udarac. Konačno, u 72. minuti Krovinović je iz kornera s desne nabacio na suprotnu stranu, a lopta se je od Awaziema i Korce odbila u gol Goričana.

Moglo je pasti i više golova. Čolina je u 82. minuti kroz kontru pretrčao Banića, koji je izišao na tridesetak metara, i izvukao se lijevo za udarac u praznu mrežu, ali njegov pokušaj je na rubu prostora u klizećem startu rukom zaustavio Korca. Događaj je utvrdila snimka iz VAR sobe i branič Gorice je isključen iz igre.

U 89. minuti novi kazneni udarac za Hajduk. Melnjak je primio dugu loptu u prostoru Gorice, Ndockyt ga je zakačio, i Jović je ponovo pokazao na bijelu točku. Livaja je pokušao panenku, a lopta je otišla preko gola.

Između naleta Hajduka, Gorica je u drugom dijelu pokušavala izdaleka. U 51. i 56. minuti neprecizni su bili Pršir i Jurić, a u 81. minuti Ndockyt.