Home Sport ‘Luda’ utakmica: Pet golova, penal, dva crvena i pobjeda Gorice

‘Luda’ utakmica: Pet golova, penal, dva crvena i pobjeda Gorice

HNK Gorica - Hrvatski dragovoljacNogometaši Gorice pobijedili su Hrvatski dragovoljac 3-2 nakon 90 minuta koje je bilo šteta propustiti. Ne toliko zbog kvalitete prikazane igre, koliko po sadržaju – palo je pet golova, od kojih dva fantastična, neuvjerljivi sudac pokazao je dva crvena kartona i dosudio jedan jedanaesterac, a Gorica si je od nakon 3-0 zakomplicirala život. Gosti su kući, u Siget, otišli bez bodova, ali i ljutiti, čak i bijesni.

– Ovo nije normalno, očito netko ima nešto protiv Dragovoljca! – grmio je predsjednik HD-a Ivica Perković tijekom poluvremena, sakriven u hodniku u utrobi stadiona.

Sigećane je naljutio detalj iz 12. minute. Stoper Labudović odličnom je dugom loptom izbacio cijelu obranu iz igre, a Matiju Dvornekovića u sjajnu šansu. Kapetan Gorice loptu je primio, krenuo sam na golmana, no srušio ga je gostujući branič Alen Maras. Osječki sudac Ivan Zeko-Pivač pokazao je na bijelu točku, a Marasa je isključio. Bio je posljednji igrač obrane, naizgled opravdano isključenje, iako se gosti s tim baš i neće složiti.

HNK-Gorica---Hrvatski-dragovoljac1

—–– Naš igrač je prestrogo isključen. Ne znam je li tu bilo kontakta, treba pogledati snimku, ali bez obzira na to, ono nije bilo za crveni karton. Apsolutno prestrogo dosuđeno, ali što nam to vrijedi kad smo nakon toga cijelu utakmicu morali igrati s čovjekom manje – žalio jei trener HD-a Roy Ferenčina.

Gorica je nakon vodstva, s igračem više, pokušavala zabiti i drugi gol, ali uspjela je tek kad su se zamijenile strane. Igrala se 52. minuta, Kćira je pucao iz slobodnog udarca, a na odbijenu loptu natrčao je Nikola Rak i zabio za 2-0. Mladi Dino Lihić (19), koji je ove zime stigao iz HAŠK-a, povisio je na 3-0 u 57. minuti, i to – fantastično. S nekih 20-ak metara plasirao je loptu i pogodio u same rašlje.

HNK-Gorica---Hrvatski-dragovoljac2

—–I činilo se da je priča gotova, da se gosti ne mogu vratiti, no tad su na scenu stupila dva igrača s klupe. I to u dvije minute. Prvo je u 75. minuti Mario Cetina, koji je ušao malo prije toga, zabio još ljepši gol od onog Lihićeva. Lijevi rub šesnaesterca, lijeva noga, pucao je vanjskom i pogodio – suprotne rašlje! HNK-Gorica---Hrvatski-dragovoljac3Kako se ono kaže, za eurovizijsku razmjenu… A već u sljedećem napadu, nakon što je Vice Kendeš pobjegao obrani Gorice i smanjio na 3-2, došlo je vrijeme za paniku. Dragovoljci nisu uspjeli zabiti ni u pet minuta nadoknade, uoči koje im je sudac Zeko-Pivač još isključio još jednog igrača. Golman Igor Vidaković izletio je zbog prigovora.

– Kad se pogleda samo rezultat, reklo bi se da je ovo bio žestoki ‘fajt’, ali nije to bilo baš tako. Imali smo tih 3-0 i iz prvog njihovog udarca uopće, primimo gol. I onda, umjesto da nastavimo normalno igrati, jer i dalje imamo dva razlike, iz nekog razloga se uvuče panika, primimo i drugi… Je, sve je tu bilo, ali na kraju mi je važno samo da smo uzeli tri boda, konačno došli do te prve pobjede doma ovog proljeća – rekao je trener Gorice Dražen Biškup.

U prvih šest proljetnih kola Gorica je uzela samo sedam bodova, ova tri malo će popraviti dojam. Iako, loša je vijest da je u srijedu popodne pobijedio i Inter, doma je rutinski dobio Bistru 3-0. Zaprešićani i dalje imaju četiri boda prednosti, a do kraja je još sedam utakmica.

– Vjerujem da će nam se s ovom pobjedom otvoriti. Sve je krenulo loše od onog poraza od Imotskog na startu, bilo je i dosta peha ovog proljeća, ali moramo početi pobjeđivati. I, naravno, čekati krivi korak Intera i svaki iskoristiti. Kako su oni nas stigli i prestigli, tako možemo i mi njih – uvjeren je najbolji gorički strijelac Matija Dvorneković.

2. HNL, 25. kolo:

Gorica – Hrvatski dragovoljac 3-2 (Dvorneković ’12-11m, Rak ’52, Lihić ’57/Cetina ’75, Kendeš ’76)

Inter – Bistra 3-0

Dugopolje – Segesta 1-0

Sesvete – Lučko 1-2

Imotski – Rudeš 0-0