Home Sport KOŠARKA Preko Dubrave osigurali Final Eight

KOŠARKA Preko Dubrave osigurali Final Eight

Teško izborena pobjeda u Kupu Krešimira Ćosića

Puno teže od očekivanog košarkaši Gorice osigurali su nastup u završnih osam klubova u Kupu Krešimira Ćosića. Naime, sinoć su na gostovanju kod Dubrave Furnir slavili s 86:78, ali uz puno truda, muke i pomalo i sretno. Gorica je doduše do poluvremena sve držala u svojim rukama i na odmor otišla s 52:40, ali onda je u nastavku uslijedila velika promjena. Neugodna, ali na svu sreću na kraju ne i fatalna. Domaćin je odlično igrao te dvije četvrtine, pred kraj čak i poveo, ali veća kvaliteta i smirenost su ipak presudili u korist momčadi Josipa Sesara.

Kod pobjednika najefikasniji je bio Ante Gospić s 20 poena. Tako su Goričani i ove godine postali sudionicima Final Eighta, završnog turnira najbolje osmorice u najmasovnijem natjecanju u košarkaškoj Hrvatskoj. Podsjetimo, prošle godine su pobjedom nad Splitom domogli se polufinala, ali tu su pokleknuli od kasnijeg pobjednika Cedevite. Poželimo im ove godine barem isto, s pritajenom željom da ipak naprave stepenicu više…