Home Sport Karatisti se s prvenstva vratili s rekordnim brojem medalja

Karatisti se s prvenstva vratili s rekordnim brojem medalja

Imaju tri prvaka Hrvatske, jedno srebro te čak 10 bronci

U Rijeci se ovog vikenda održalo karate prvenstvo Hrvatske za mlađe uzraste u borbama, tj. djecu od 2006.-2012. godišta. Nastupilo je oko 500 natjecatelja, među kojima i 25 natjecatelja Karate kluba Velika Gorica.

Naši karatisti osvojili su velik broj nagrada. Tako imamo tri prvaka Hrvatske, jedno srebro te čak 10 bronci, a i nekoliko natjecatelja je izgubilo u borbama za broncu osvojivši peto mjesto. “Svi troje su mladi ali već iskusni natjecatelji, te osvajači medalja na prošlim državnim prvenstvima. Zaslužili su zlato, a sigurni smo da nije jedino.”, govore iz Karate kluba.

Prvenstvo je izvrsno organizirano od strane Hrvatskog karate saveza i saveza klubova sa područja grada Rijeke. Provodile su se stroge epidemiološke mjere kako bi se osigurala sigurnost svih prisutnih, a i za pohvalu je da su kategorije počinjale u minutu kako je bilo i predviđeno satnicom natjecanja.