Home Sport Kadetkinje Preloga najbolje

Kadetkinje Preloga najbolje

Ženski rukometni klub Gorica organizirao je mini turnir Međužupanijske rukometne lige za mlađe kadetkinje (godište 2000. i mlađe) u Gradskoj sportskoj dvorani u nedjelju, 18. siječnja 2015. godine. Bilo je to prvo službeno sportsko natjecanje u našem gradu u novoj 2015. godini. Ovaj rang (ligaškog) natjecanja mladih rukometašica igra se po krugovima tako što četiri ekipe odigraju po dvije utakmice na jednoj destinaciji. Klubovi se izmjenjuju u domaćinstvu i na taj način, mini turnirima, smanjuju troškove natjecanja.

Gorica je glatko pobijedila Ludbreg zahvaljujući efikasnoj Bernardi Mostarlić i vrlo dobroj vratarki Loreni Češković, a dobro je odigrala Tena Golubić, kao i Marija Vidović u obrani. U drugom susretu Goričanke su odlično započele i povele 4:0, tako da je izgledalo kako će zabilježiti i drugu pobjedu. Međutim, trener mladih rukometašica iz Preloga Božidar Žegarac uzeo je minutu odmora, promijenio obrambenu taktiku i rezultat je okrenut – 4:5(!), te se na odmor otišlo s prednošću Preloga od jednog pogotka (8:9). U nastavku Prelog ekspresno odlazi na 8:12 i uspješno čuva i povećava tu prednost (9:13, 10:15, 12:17). Ozljeda raspoložene Mostarlić (nije se više vraćala u igru) bila je dodatna poteškoća za domaći sastav i nakon 12:17 sve je bilo jasno glede konačnog pobjednika. Prelog je na vratima imao sjajnu Nikolinu Ban, a bolju igru su pogocima potvrđivale Magdalena Prugović, Manuela Komorski, Nika Sraka i Patricija Pavlic.

Utakmice se igrane 2×20 minuta, sudili su Marko Duspara i Hrvoje Rogić, funkciju zapisničara obnašao je Ivan Bruno Kovač, a mjeriteljica vremena bila je Tena Kovač.

David Jolić

Rezultati, redoslijed

ŽRK Prelog – ŽRK Sloga (Sveta Nedelja) 25:6 (13:2), ŽRK Ludbreg – ŽRK Gorica 11:16 (5:8), ŽRK Gorica – ŽRK Prelog 14:20 (8:9), ŽRK Sloga – ŽRK Ludbreg 7:18 (4:9). 1. ŽRK Prelog 4 (2 2 0 0 45:20), 2. Gorica 2 (2 1 0 1 30:31), 3. Ludbreg 2 (2 1 0 1 29:23), 4. Sloga 0 (2 0 0 2 13:43).