Home Sport Ivan Jakop 12. na Prvenstvu Balkana u planinskom trčanju

Ivan Jakop 12. na Prvenstvu Balkana u planinskom trčanju

Članovi Atletske reprezentacije Republike Hrvatske, a među njima i junior goričkog Maraton kluba Ivan Jakop, sudjelovali su na Prvenstvu Balkana u planinskom trčanju. Natjecanje se u nedjelju održavalo u rumunjskom gradu Busteni.

Juniori su dva put trčali po devet kilometara na izuzetno teškoj stazi sa startom na 883 metara n/v i do 1220 metara n/v.
Kompletna ekipa predstavila se s tri seniorke (Barbara Belušić, Višnja Bunić i Anda Tomaš), tri  juniora (Ivan Jakop- MK Velika Gorica, Karlo Vuk i Ivan Dračar) te seniorom Nikolom Špoljarom. Vodio ih je Jozo Điđi Delaš, inače predsjednik Hucipta.

maraton

Pobjednik kod juniora je predstavnik Rumunjske, Bogya Gergely, dok je od predstavnika Hrvatske najbolji bio Ivan Dračar, koji je zauzeo 10. mjesto. Naš Ivan Jakop bio je 12., a Karlo Vuk 13. U ekipnom poretku zauzeli su 4. mjesto.

Seniorke su u ekipnom plasmanu osvojile 3. mjesto, što je najbolji nastup u nastupima na Balkanskom prvenstvu.