Home Izdvojeno Gorički stroj melje i dalje, Beli i Asta sredili Kustošiju

Gorički stroj melje i dalje, Beli i Asta sredili Kustošiju

Nogometaši Gorice pobijedili su Kustošiju u gostima 2-1 golovima Nigerijca Iyayija Believea Atiemwena i Rumunja Victora Astafeija. Goričani sigurnim koracima nastavljaju svoj put prema ostvarenju sna, plasmanu u Prvu HNL...

Sav trud mogao je propasti u samoj završnici, kad je Kustošija imala dva čisa zicera za izjednačenje na 2-2. Srećom, Gorica je i to preživjela te su igrači u svlačionici mogli pjesmom proslaviti još jednu važnu pobjedu. Završilo je 2-1, u proljetnom dijelu prvenstva bila je ovo peta pobjeda u sedam kola, uz dva remija… Nakon što je uzela nova tri boda, Gorica je otišla na ukupno 49, sedam više od trećeplasiranog Dugopolja, koje ima i utakmicu manje.

Prvo poluvrijeme na igralištu u Kustošiji, na kojem je Gorica ovog proljeća već ostavila dva boda (prije malo manje od mjesec dana bilo je 1-1), proteklo je u igri bez izrazitih prilika s bilo koje strane. U nastavku je trener Ivan Prelec u igru uveo jake adute s klupe, Matiju Dvornekovića i Poljaka Michala Maslowskog, ali stvar je u svoje ruke preuzeo igrač koji je od početka bio na terenu.

Iyayi Believe Atiemwen, 22-godišnji Nigerijac koji je odigrao odličnu utakmicu protiv Hrvatskog dragovoljca, kojem je zabio dva pogotka, zabio je i Kustošiji. U 51. minuti uzeo je loptu na 20-ak metara, na sredini gola, napravio dva koraka u desno i snažno zatresao mrežu domaćina. Prekrasan gol igrača kojeg će, čini se, biti praktički nemoguće zadržati u Velikoj Gorici i nakon ove sezone.

Sedam minuta kasnije Gorica je poduplala prednost. Ovog puta Nigerijac Believe, kojeg u svlačionici zovu Beli, nije imao ništa s tim, ali pogodak za 2-0 svejedno je imao snažan internacionalni pečat. Poljak Maslowski proigrao je Estonca Henrika Ojamau, a on je ušao u šesnaesterac s lijeve strane i proigrao Rumunja Victora Astafeija, koji je vješto podmetnuo nogu i loptu poslao u mrežu i drugi put.

Kustošija je izjednačila u 76. minuti. Vratar Kristijan Kahlina srušio je Marka Bjelanovića u svom šesnaestercu i sudac Andrej Burilo pokazao je na bijelu točku. Bjelanović je sam i realizirao jedanaesterac.

U sljedećem kolu Gorica na svom stadionu dočekuje Novigrad, iza njega je 26 kola, a ispred nje još sedam. Još sedam koraka do prve lige…