Home Izdvojeno Gorički karatisti u Rijeci osvojili 11 medalja

Gorički karatisti u Rijeci osvojili 11 medalja

Karate klub Velike Gorica jučer je sa sedam boraca – kadeta, juniora i mlađih seniora nastupio na TAD Rijeka Kupu. U ukupno 14 kategorija s jednim ekipnim nastupom osvojili su 11 medalja. Najviše su se istaknuli Ines Grdenić i Igor Vrban koji osvajaju po dva zlata.

– Pet zlata, jedno srebro i pet bronci dokazuju da je ovo izvrsna generacija od koje se još puno očekuje. Nedostajali su još Kristijan Obrazović i Ivor Babić koji nisu mogli nastupiti zbog ozljede. Gotovo svi članovi nastupili su u starijoj uzrasnoj kategoriji, uz svoju kojoj pripadaju po godinama – poručio je Goran Živković, trener Karate kluba Velika Gorica.

Zlata su osvojili Igor Vrban u kategorijama +70 kg i juniori +76 kg, Ines Grdenić u kategorijama mlađe seniorke -50 kg i seniorke -50 kg te kadeti ekipno. Srebro je osvojila Mia Mijović u kategoriji mlađih seniorki -50 kg. Bronce su osvojili Dominik Kučan u kategoriji kadeti -57 kg, Patrik Macukić u kategorijama kadeti -70 kg i juniori -68 kg, Mia Mijović u kategoriji juniorke -48 kg te Borna Novak u kategoriji juniori -55 kg.

U Rijeci je nastupilo gotovo 600 natjecatelja, a veliki broj vrlo kvalitetnih natjecatelja bilo je iz Italije.