Home Sport Gorica u Zadru senzacionalno svladala aktualnog prvaka Hrvatske

Gorica u Zadru senzacionalno svladala aktualnog prvaka Hrvatske

Ekipe su potpisale Povelju o suradnji i prijateljstvu ova dva kluba

U zadnjem kolu regularnog dijela HT Premijer lige za prvaka Gorica je gostovala u Zadru i u produžecima senzacionalno svladala aktualnog prvaka Hrvatske.

“Bikovi su bolje otvorili prvu četvrtinu i poslije polaganja Cinca poveli 6:11. Zadar je igrao rastrzano i uz puno grešaka pa je Gorica okončala prvu četvrtinu s vodstvom 11:16. Do kraja poluvremena momčad Mladena Starčevića zaokružila je broj postignutih poena na 50 i na veliki odmor otišla s velikih 50:35. U prvih 7 minuta nastavka domaći igrači izvode blitzkrieg i zakucavanjem Buljana dovršavaju seriju 28:8 za vodstvo 63:58.

U zadnjoj četvrtini gledali smo izjednačenu borbu. Zadrane je nosio Bursać, a s druge strane parirali su mu Kalajžić i Baković pa je u 38. minuti rezultat je bio izjednačen na 83:83. Činilo se da je utakmicu presudio Mavra koji je na pola minute prije kraja realizirao tri slobodna bacanja i odveo domaćine na velikih +5 (93:88). Bikovi se ipak nisu predali, Batur stavlja tricu, a Kapusta u zadnjoj sekundi pogađa nemoguću dvicu za izjednačenje i produžetke. Iako bez isključenog Bakovića momentum je u produžetku prešao na stranu Gorice. Igralo se koš za koš, a pola minute prije kraja Kapusta pogađa tricu za 101:97 i pobjednik je bio odlučen. Konačnih 104:99 za Goricu djelo je Batura i slavlje Bikova moglo je početi. Goričani su maksimalno iskoristili 51% šuta za tricu kao i neigranje Cartera.” piše Nenad Mudrinić za KK Gorica.

Ovim uspjehom Gorica je završila Ligu za prvaka na 5. mjestu s omjerom 17-15 i sada ju čeka doigravanje protiv Cedevite junior. Trener Mladen Miki Starčević izjavio je kako je utakmica bila teška, no da je Gorica zasluženo pobijedila: „Nitko se od nas nije opustio u drugom poluvremenu nego su Zadrani naprosto igrali puno bolje nego u prvom dijelu. Da je Zadar dobio utakmicu ne bi bilo nikakve zamjerke. Oni su bili bolji drugi dio, mi prvi i produžetak i lopta je tako odlučila. Mi smo se maksimalno trudili i uložili nevjerojatan napor. Čestitke Zadru i sretno im u Playoffu. Liga za prvaka je završila i bio je to pun pogodak HKS-a. Utakmice su bile dobre, kvalitetne, jake i napete i sigurno će koristiti mnogim mladim igračima.”

Na Višnjiku je bilo svečano jer su ekipe Zadra i Gorice potpisale Povelju o suradnji i prijateljstvu ova dva kluba. Inicijator je bio Duško Radović, nekadašnji igrač Zadra, a sada predsjednik KK Gorica. Gorica je zadarskim školama košarke darivala 77 lopti (za 77. rođendan), a igrači i dužnosnici razmijenili su brojne poklone.

Za KK Gorica: Nenad Mudrinić