Home Izdvojeno Gorica rutinski pobijedila Rudeš, odlična partija Pršira, Mitrovića i Blummela

(Vujnović 16′, Blummel 36′, 45’+4)

GORICA: Banić, Štiglec – Krizmanić – Maloča – Raspopović, Mrzljak – Soldo, Mitrović – Pršir – Blummel, Vujnović

RUDEŠ: Marković, Mihaljević – Pavlović – Matić – Šehić, Bašić – Lazarov – Pasariček, Rešetar – Latković – Simović

Glavni sudac: Mateo Erceg

U 16. kolu Supersport HNL-a na Gradskom stadionu HNK Gorica rutinski je svladala NK Rudeš rezultatom 3-0. Nastavili su Goričani niz nepobjedivnosti na domaćem terenu, a pridonijeli su tome najviše danas fantastični Pršir, dvjema asistencijama Mitrović i dvaput precizan Sven Blummel.

Jeličić je nakon pritiska Rudeša u drugom dijelu umjesto Mitrovića i Blummela uveo Jurića i na desnog beka Munksgaarda. Raspopović se nakon duple promjene pomaknuo prema sredini, Vujnović je otišao na lijevi, a Soldo na desni bok. Odavde ga je za desetak minuta zamijenio Ilečić, kada je umjesto Mrzljaka na teren ušao Kapulica.

U utakmici nalik onoj iz prvoga dijela prvenstva Gorica je zabila pogodak više u prvom poluvremenu, a Rudeš nije bio ni izbliza tako opasan u drugom.

TRI ODLIČNE AKCIJE ZA TRI GOLA U MREŽI RUDEŠA

Organizirana i precizna igra Gorice u prvome dijelu. Čak 87% točnih dodavanja s 50% točnih dugih lopti uz 60% posjeda lopte rezultiralo je s tri pogotka u mreži Rudeša, a moglo je biti i više. Već u 4. minuti zaprijetio je na dodavanje Štigleca glavom ravno u Markovića mladi reprezentativac Soldo.

Dobro je izgledala ova akcija, a ona iz koje je u 16. minuti pao pogodak još bolje. Mrzljak kroz centar do Pršira, Pršir za Mitrovića, Mitrović u prostor, Vujnović je na pravom mjestu i Gorica ima vodstvo.

Rudeš nije izlazio iz svoje polovice. Pokušao je u 19. minuti Pršir s 20-ak metara. Nešto kasnije precizno je vrlo raspoloženi Pršir dodao do Raspopovića koji odlično prima i s iste udaljenosti tuče do Matkovića.

Čim je Rudeš na povike novoga trenera Mijaca izišao u presing, primio je još jedan pogodak. Prekrasno je Pršir po lijevoj strani prošao dvojicu, a još dvojicu izbacio preciznom prizemnom dijagonalom za Blummela, koji odlično prihvaća i neobranjivo sa 16 metara plasira pored nemoćnog Matkovića.

Rudeš je nakon drugog pogotka krenuo naprijed hoteći pred pauzu smanjiti zaostatak, no Banić je bio spreman na Latkovićev udarac iz 43. minute. Dogodio se ovaj pokušaj netom nakon što je Matić nakon ubacivanja iz kuta Jurice Pršira umalo zatresao vlastitu mrežu. Matković je loptu skinuo s crte, a Vujnović je odbijanac zakucao u bližu, desnu vratnicu.

U sudačkoj nadoknadi treći pogodak Gorice i drugi Blummelov. Mrzljak je u posljednoj akciji prvoga dijela ispravno odabrao dodati Mitroviću lijevo umjesto Blummelu u zaleđu desno. Mitrović duboko u prostoru vraća i Nizozemac je točan i s pet metara.

NA POLJUD S ČVRSTOG ČETVRTOG MJESTA

Rudeš je krenuo po pogodak, no ispriječili su se u naumu što Banić što nepreciznost. Pokušavali su Bašić, Pešić i Tomečak. Na najbolju prigodu na otvaranju drugog poluvremena zakasnio je Oddei nakon odličnog ubacivanje s lijeve strane.

Gorica je prigode upisivala preko odličnih dugih lopti Pršira, no ništa se konkretno nije ostvarilo u 58. i 62. minuti.

Ništa nismo zabilježili do duela Solde i Tomečaka u 71. minuti desno od Banića. Nakon dvije minute neodlučnosti VAR sobe, situaciju je otišao pregledati Erceg samo da bi pokazao na gol aut.

Što se bližilo kraju, bolje je igrao Rudeš, no nije se dogodio počasni pogodak. Mogli su iz kontri Vujnović i Jurić još podebljati pobjedu, no ni ovo se nije dogodilo.

U sljedećoj rundi domaće lige Gorica ide na gostovanje u Split. S četiri boda prednosti ispred Osijeka i utakmicom manje, ali i bez teško ozlijeđenog Merveila Ndockyta.