Home Izdvojeno Dinamovac iz Velike Mlake srušio Goricu ‘bombom’ s 30 metara!

Dinamovac iz Velike Mlake srušio Goricu ‘bombom’ s 30 metara!

Karlo Muhar, nogometaš koji je ponikao u nogometnoj školi K7 u Velikoj Mlaki, donio je pobjedu Dinamu II u sudaru s Goricom u 12. kolu Druge HNL. Gorica je promašila jedanaesterac pa izgubila 1-0.

Prvu trećinu prvenstva nogometaši Gorice završili su na drugome mjestu prvenstvene ljestvice, sa samo dva poraza, od Dinama II i od Varaždina. Oba su doživjeli doma, a prva prilika za revanš ukazala se u 12. kolu u Maksimiru. Nažalost, ništa od toga. Na igralištu Hitrec-Kacijan, smještenom ispod istočne maksimirske tribine, Goričani su držali “nulu” sve do 75. minute, a onda ih je sredio – naš dečko.

Karlo Muhar u siječnju će navršiti 22 godine, igra na poziciji zadnjeg veznog, naizgled daleko od protivničkoga gola, ali opet dovoljno blizu da zabije gol za pobjedu protiv “svojih”. Zapravo nije ni morao prići previše blizu golu. Dobio je loptu na gotovo 30 metara od vratara Kahline i gromovitim udarcem je poslao u mrežu Gorice. Silovito, precizno, uz stativu, pogubno za našu momčad…

Nogomet je Karlo počeo igrati u Velikoj Mlaki, odakle i dolazi, u nogometnoj školi K7, pod vodstvom Radnikove legende Krešimira Marušića. U ljeto 2011., dok mu je bilo 15 godina, otišao je u Lokomotivu, iz koje je prije nešto više od tri godine preselio u Dinamo. Svoj san o nastupu za prvu momčad pokušava dosanjati u drugoligaškom razredu, a pritom, eto, golom sruši Goricu.

Da stvar bude još gora, Gorica je u prvom poluvremenu promašila najbolju moguću priliku. Dobila je jedanaesterac, pucao je kapetan Hrvoje Jančetić, no Dinamov golman Dinko Horkaš je obranio. Nije Gorica igrala lošu utakmicu u Maksimiru ni nakon toga, no puno više ipak su pokazale mlade Dinamove nade. Pogodio je domaćin i prečku, imao još nekoliko jako dobrih šansi i na kraju zasluženo pobijedio.

Neće u goričkom taboru, naravno, očajavati nakon ovog poraza, iako je mladom treneru Gorice Ivanu Prelecu sigurno teško pao ovaj poraz. Upravo iz Dinama je došao u Goricu, to su dva njegova kluba, u omladinskoj školi Dinama su njegovi dojučerašnji kolege… Pogotovo zato što je ovo druga utakmicu u nizu bez pobjede, nakon remija u Sesvetama sad je stigao i poraz, a treba spomenuti da u tih 180 minuta Gorica nije uspjela zabiti niti jedan gol.

Dinamo je sad na vrhu s 27 bodova, tri više od Dugopolja, a Goričani su treći s 23 boda. No brzo će se ovo zaboraviti, neće se žaliti za prolivenim mlijekom, budući da već u petak na Gradski stadion stiže Šibenik. Treba se što brže vratiti u pobjednički ritam, završiti seriju od četiri utakmice u kojoj je upisana samo jedna pobjeda. I krenuti dalje, korak po korak.