Home Rekreacija Članovi Maraton kluba postigli impresivne rezultate u Sloveniji i Hrvatskoj

Članovi Maraton kluba postigli impresivne rezultate u Sloveniji i Hrvatskoj

Najuspješniji su bili Berislav Devčić i Vedran Planinšek

Članovi Maraton kluba Velika Gorica su tijekom proteklog vikenda ostvarili izvanredne rezultate na trkačkim natjecanjima kako u Hrvatskoj, tako i u inozemstvu.

Najzapaženije rezultate postigli su Berislav Devčić i Vedran Planinšek. Veteran Berislav Devčić je sudjelovao na veteranskom prvenstvu u bacačkom petoboju u Domžalama, Slovenija. Devčić je osvojio prvo mjesto u kategoriji M55, demonstrirajući svoju izuzetnu sportsku izvedbu.

Vedran Planinšek je sudjelovao na međunarodnoj biciklističkoj utrci CroUltra u Oriovcu u Slavoniji, gdje je u 12-satnoj utrci prešao impresivnih 399 kilometara, osvojivši drugo mjesto iza Slovenca Davida Rihtariča (441 km).

Najveći broj članova kluba okupio se u petak, 9. lipnja, na utrci 26. Mali maraton Sisak – Trebarjevo, koja je bila dio proslave Dana Sisačko-moslavačke županije i posvećena braći Radić. Utrka je obuhvatila stazu dugu 15 kilometara uz rijeku Savu, a sudjelovao je ukupno 91 natjecatelj.

Maraton klub Velika Gorica je imao sedam predstavnika – četiri muškarca i tri žene. Najbolji rezultat ostvario je Darko Radić, koji je zauzeo deveto mjesto ukupno i prvo mjesto u kategoriji M50, s vremenom od 1:02:59. Jasminka Zvonar je također postigla izvrstan rezultat s vremenom od 1:20:14, plasiravši se na 42. mjesto ukupno, deveto među ženama i drugo u kategoriji Ž50.

Ostali članovi kluba su također ostvarili zapažene rezultate na utrci. Zvonimir Migić je zauzeo 44. mjesto među muškarcima s vremenom od 1:23:44, Edita Grgić je bila 14. među ženama s vremenom od 1:23:47, Darko Kovač je zauzeo 49. mjesto među muškarcima s vremenom od 1:26:25, Ivana Novak je bila 16. među ženama s vremenom od 1:28:34, dok je Dario Gustetić zauzeo 54. mjesto među muškarcima s vremenom od 1:28:40.

Osim uspješnog nastupa na utrci uz rijeku Savu, članovi Maraton kluba Velika Gorica su ostvarili izvrsne rezultate i na drugim natjecanjima. Nedjeljko Babić je sudjelovao na 5. Zagrebačkoj vatrogasnoj utrci u subotu, 10. lipnja, postavši drugi u kategoriji M50 s novim rekordom na 5 kilometara od 22:53 minute. Na istom natjecanju je zauzeo 30. mjesto ukupno među 109 natjecatelja i 29. mjesto među muškarcima od 80 trkača.

Također u subotu, Ivica Prpa je sudjelovao na utrci FunRun u Bjelovaru. S vremenom od 21:06 minuta na stazi dužine oko 4.8 kilometara, osvojio je drugo mjesto u kategoriji M50. Ukupno se plasirao na 26. mjesto od ukupno 172 natjecatelja i 25. mjesto među 112 muškaraca.

Maraton klub Velika Gorica nastavlja pokazivati iznimnu snagu i talent svojih članova, koji se neprestano izdvajaju u brojnim sportskim disciplinama. Ovi impresivni rezultati samo potvrđuju predanost i usmjerenost članova kluba prema postizanju vrhunskih sportskih ciljeva.