Home Sport Azena u četvrtfinalu

Azena u četvrtfinalu

Podmlađena ekipa Azene je u osmini finala Hrvatskog kupa u obje utakmice protiv ekipe iz Nove Gradiške zabilježila maksimalne pobjede i plasirala se u četvrtfinale. Novak u prvoligaškom društvu (Nova Gradiška je od ove sezone u drugoj jakosnoj skupini 1.A lige) nije bio dorastao azenašicama, koje su se na domaćem parketu kroz prva dva seta prošetale. U trećem setu gošće su pružile nešto jači otpor i čak su imale početno vodstvo (2:6, 7:9), ali nakon što su Velikogoričanke okrenule rezultat u svoju korist (10:9, 14:11) održavale su bez problema razliku 3-4 poena i iskoristivši drugu meč loptu očekivano lako zaključile su utakmicu.

piše: DJ

Osmina finala – 2. utakmica

Azena – Nova Gradiška 3:0 (25:14, 25:16, 25:21)

Gradska sportska dvorana. Gledatelja 60. Srijeda, 02. listopada 2013., 21:15 sati. Suci: Tomislav Adamek i Dominik Raca (oba iz Zagreba). Delegat: Marijan Duka (Zagreb).

AZENA: Marina Matić (cap.), Dina Bečić, Ivana Uzelac, Magdalena Marita Rupčić, Lucija Pokrajčić, Marija Radoš, Valentina Radoš (L), Marta Klafurić, Ana Visković, Marija Dugalić, Petra Dodić, Mateja Fabijanec. Trener: Jurica Antić.

NOVA GRADIŠKA: Karla Glasnović (cap.), Tiffany Blum, Kristina Mijić, Kristina Pilaš, Lucija Dautović, Antonija Čeliković, Marina Vidošić (L1), Martina Pilaš (L2), Franka Zubović, Iva Papac, Helena Šimunović, Karolina Kovač. Trener: Damir Runjaš.

1. utakmica (Nova Gradiška, subota, 28.09.2013.): Nova Gradiška – Azena 0:3 (19:25, 16:25, 24:26).