Home Sport Aktivan i uspješan vikend za trkače Maraton kluba Velika Gorica

Aktivan i uspješan vikend za trkače Maraton kluba Velika Gorica

Berislav Devčić treći u Varaždinu, Darko Radić odličan na utrci Cvjetnom obalom, Prpe opet aktivni, a triatlonci odradili olimpijsku dužinu

Članovi Maraton kluba proteklog su vikenda sudjelovali u utrkama u stadionskom i cestovnom trčanju i triatlonu te osvojili nekoliko medalja. Sudjelovali su na 16. utrci Cvjetnom obalom u Svetom Filipu i Jakovu, na 6. utrci općine Mala Subotica i na Zagreb Open olimpijskom triatlonu na zagrebačkom Jarunu te na 27. otvorenom međunarodnom prvenstvu Hrvatske u atletici za veterane održanom u Varaždinu.

Najbolji rezultat postigao je Berislav Devčić u Varaždinu. U utrci na 5000 metara je s rezultatom 27,46 minuta osvojio treće mjesto u kategoriji M55. Na 16. utrci Cvjetnom obalom je Darko Radić bio deseti u generalci, deveti među muškima i drugi u kategoriji M45. Za 10km trebalo mu je 40,21 minuta, što je fenomenalan pace 4,02. Marijan Malčević, na prvoj utrci nakon rehabilitacije je osvojio 27 mjesto. Edita Grgić je bila šesta u kategoriji Ž45 i ukupno trinaesta među ženama.

U Maloj Subotici je Ivica Prpa ukupno na 20. mjestu, 18. među muškima i drugi u kategoriji M50. Severina Prpa je s rezultatom 23.25 minuta bila 29. u ženskoj konkurenciji i druga među kadetkinjama. Valerija Prpa je s rezultatom 25,03 minuta završila 41. među ženama.

Na Zagreb Open olimpijskom trialtlonu je Vedran Planinšek osvojio 11. mjesto u muškoj konkurenciji i prvo u kategoriji M35. Vedrana Janjić je osvojila peto mjesto među ženama i drugo u Ž40. Dario Gustetić je bio šesti u kategoriji M50, a Zvonimir Migić šesnaesti u kategoriji M45.