U sklopu 21. Noći muzeja, prostor VS-centra Štarkelj u Mičevcu sinoć je postao središte tehničke kulture i nostalgije. Oldtimer klub Turopolje ponovno je sudjelovao u ovoj masovnoj kulturnoj manifestaciji, a izložba pod nazivom „1000 kilometara sjećanja“ opravdala je sva očekivanja.
Kao i prošle godine, događaj je okupio velik broj posjetitelja svih generacija koji su u vremenu od 18 do 23 sata imali priliku uživati u bogatoj zbirci od čak 55 povijesnih vozila i motora. Bilo je krasno vidjeti sve te izložene eksponate – od automobila i motocikala do traktora i vojnih vozila – koji su na trenutak oživjeli povijest na kotačima.
Ove godine fokus nije bio samo na ljepoti gotovih vozila, već na onoj “nevidljivoj” komponenti – procesu restauracije. Predsjednik kluba Vladimir Štarkelj istaknuo je kako je cilj bio upoznati javnost s dugogodišnjim radom majstora restauratora. Posjetitelji su iz prve ruke mogli čuti fascinantne priče o tome kako se starim strojevima vraća izvorni sjaj, što je izložbi dalo posebnu edukativnu notu.
Uz podršku Grada Velike Gorice, Zajednice tehničke kulture Zagrebačke županije te međunarodne organizacije FIVA, članovi kluba još su jednom uspjeli prirediti odličnu večer za sve zaljubljenike u “motornu” nostalgiju.




















