Home Sport Za vikend nastupalo 14 članova Maraton kluba, osvojili osam medalja

Za vikend nastupalo 14 članova Maraton kluba, osvojili osam medalja

Ove subote je Čakovcu održano je 2. kolo Hrvatske atletske lige sjever

Ove subote je Čakovcu održano je 2. kolo Hrvatske atletske lige sjever (HALS) gdje je nastupilo 14 članova Maraton kluba Velika Gorica. Ukupno su osvojili dva zlata, pet srebra i jednu broncu.

Mlađe kadetkinje nastupale su na šprinterskoj utrci od 100 metara gdje je Tena Petračić postavila svoj osobni rekord s vremenom 13,84 te osvojila broncu. Iza Tene u cilj su ušle i Tara Petračić (14,20), Livia Debelić (14,33), Zeta Obradović Hećimović (14,81), Paola Petrović (15,26) i Lucija Breljak (16,28).

Ista ekipa mlađih kadetkinja nastupila je i na utrci od 400 metara. Petračić je osvojila srebro s vremenom 1:02,84. Liviju Debelić je samo par sekundi dijelilo od bronce (1:05,39), Zeta Obradović Hećimović imala je vrijeme 1:08,96, Tara Petračić (1:15,37), Lucija Breljak (1:16,75) i Paola Petrović (1:17,06).

U štafeti je nastupao tim u sastavu Livia Debelić-Tara Petračić-Tena Petračić-Zeta Obradović Hećimović te su ukupno osvojile srebro s vremenom 54,96.

Od mlađih kadeta nastupio je Ivan Toma Aščić na utrkama od 100 m i 400 m, na kraćoj utrci vrijeme je bilo 14,45 a na dužoj 1:03,05. Ovime je postavio svoj novi osobni rekord i popeo se na ukupno 2.mjesto.

Među starijim kadetkinjama nastupile su Tena Martinec i Ema Vuković na utrci od 100 metara. Tena je zauzela 2. mjesto s vremenom 13,64 i postavila novi klupski i osobni rekord, dok je Emi s rezultatom 13,74 (također novi osobni rekord) svega par desetinki sekunde falilo do bronce.

Na utrci od 400 metara, Ema i Tena su potpuno dominirale i osvojile ukupno zlato i srebro s vremenima 1:02,81 (novi Emin osobni rekord) i 1:03,59. Iz njih na istoj utrci dolaze i Lucija Sever (1:07,74), Iva Karlović Papak (1:08,22) i Lucija Kišić (1:14,11).

Kod mlađih juniorki Anja Petračić je na utrci od 800 metara osvojila 5. mjesto s vremenom 2:46,40.

Kapetanica Maraton kluba Velika Gorica Nina Vuković nastupila je na utrci od 800 metara, gdje s vremenom 2:15,31 dominantno osvaja medalju zlatnoga sjaja.