Home Sport Sjajni rezultati Maraton kluba Velika Gorica na Jaskanskom polumaratonu i natjecanju limača

Još jedan aktivan vikend iza naših trkača

Maraton klub Velika Gorica imao je, kao i obično, vrlo aktivan vikend. Zauzeli su treće mjesto od 42 kluba u Hrvatskoj atletskoj cestovnoj ligi, zahvaljujući uspjehu na Jaskanskom polumaratonu. Na ovom natjecanju, trkači i trkačice kluba četiri puta su se penjali na pobjedničko postolje. Šest natjecatelja završilo je na drugom mjestu ekipnog poretka, a ženska ekipa kluba (Vedrana Janjić, Jasminka Zvonar, Renata Horvatek) bila je najbolja.

Nakon šest kola, MKVG ima 1558 bodova, a ispred njih su AK Fit Zaprešić (2375 bodova) i AK Martin Dugo Selo (1891 bodova). Ženska ekipa je na trećem mjestu s 566 bodova, dok je muška ekipa na sedmom mjestu sa 595 bodova. Vedrana Janjić vodi u pojedinačnom poretku s 342 boda, a Jasminka Zvonar je na 11. mjestu i druga u kategoriji Ž55. Vedran Planinšek je na 13. mjestu ukupnog poretka i prvi u kategoriji M35.

Na mitingu Hrvatske atletske lige Sjever za limače i limačice u Križevcima, limačice Maraton kluba Velika Gorica osvojile su tri medalje. Nelli Komljenović osvojila je zlato na 200 metara i srebro u skoku u dalj, dok je Ana Trčak osvojila zlato u bacanju vortexa.

Uz Nelli su na 200 metara trčale i Eva Malbaša (10. mjesto), Eva Plepelić (15. mjesto) i Roza Biškup (21. mjesto). U skoku u dalj su se natjecale Eva Malbaša (25. mjesto), Roza Biškup (26. mjesto) i Eva Plepelić (41. mjesto). Ana Trčak je u trčanju na 60 metara osvojila 11. mjesto, dok je Tia Weihnacht bila 15. Klub je ekipno zauzeo 12. mjesto među 22 kluba.

Limači su također ostvarili zapažene rezultate. Borna Šimek je na 60 metara osvojio 23. mjesto, a u bacanju vortexa 13. mjesto. Mateo Đurić je u skoku u dalj bio 17. U kategoriji Limači 2014, Ivano Glodić je u utrci na 200 metara bio peti, dok je Maks Mikulin bio diskvalificiran. Emanuel Žagar je na 60 metara osvojio 11. mjesto, a Franjo Đuričić 25. U utrci na 200 metara Luka Đurić je bio osmi, Maksim Šimek trinaesti, a Marin Ceronja petnaesti. Klub je ekipno zauzeo 12. mjesto među 19 klubova.

Ovi rezultati pokazuju veliki napredak i trud članova kluba, kako među seniorima, tako i među najmlađima. Sljedeće natjecanje za MKVG bit će Plitvički maraton 2. lipnja.