Home Izdvojeno Sjajna Gorica! Pukla ‘petarda’ u mreži Novigrada

Sjajna Gorica! Pukla ‘petarda’ u mreži Novigrada

Nogometaši Gorice pobijedili su Novigrad 5-2 u 15. kolu Druge HNL i zadržali drugo mjesto na prvenstvenoj ljestvici. Prvi pogodak u dresu Gorice postigao je Estonac Henrik Ojamaa, a dva puta strijelac je bio Leon Šipoš

S puno opreza, čak i respekta prema protivniku dočekali su nogometaši Gorice goste iz Novigrada, momčad koja je samo četiri dana ranije uspjela odigrati 0-0 s Dinamom čak i nakon 120 minuta igre. Međutim, bilo je jasno da su Goričani apsolutni favoriti u ovom susretu, što su naši nogometaši dokazali i na terenu.

Pomoglo je i to što je gorički travnjak, saniran u tjednu uoči utakmice, bio u izvrsnom stanju, pa je na igračima bilo “samo” da odigraju kako mogu i znaju. To su i učinili, zabili su čak pet golova gostima iz Istre i na kraju slavili rezultatom 5-2.

– Napravili smo dobar posao u pripremi utakmice, tako da smo već od prve minute uspjeli preuzeti kontrolu igre u svoje ruke – rekao je nakon utakmice trener Gorice Ivan Prelec.

Nakon što je u prošlom kolu debitirao ušavši s klupe, protiv Novigrada je u prvih 11 prvi put bio estonski reprezenatativac Henrik Ojamaa, posljednje pojačanje goričkog drugoligaša. On je i otvorio seriju, postigao je svoj prvijenac za Goricu u 15. minuti utakmice. U sljedećih 15 minuta gostujući vratar još je dva puta morao vaditi loptu iz mreže, prvo je u 24. minuti pogodio Leon Šipoš, a u 31. Damir Žutić. Da ova pobjeda do kraja poprimi internacionalni štih, pobrinuo se Poljak Michal Maslowski, koji je bio strijelac za 4-0 u 52. minuti. Posljednji pogodak za Goricu postigao je ponovno Leon Šipoš, a do kraja je Novigrad s dva pogotka uspio samo smanjiti rezultat.

– Zadovoljan sam jer su moji igrači pokazali da iz utakmice u utakmicu imaju sve veće zajedništvo, da igraju sve bolji nogomet, a to donosi i sve bolje rezultate – istaknuo je trener Prelec.

Gorica je nakon ove pobjede zadržala drugo mjesto na tablici. Prvi je Dinamo II s 33 boda, Gorica ima 30, a trećeplasirano Dugopolje 29.  U sljedećem kolu, u petak u 13.30 sati, Goričani gostuju u Sigetu kod Hrvatskog dragovoljca.