Home Izdvojeno Poraz u Sigetu: Pamić i dragovoljci srušili Goričane

Poraz u Sigetu: Pamić i dragovoljci srušili Goričane

U utakmici u kojoj nije bilo previše pravih šansi Hrvatski dragovoljac je pobijedio Goricu 1-0 pogotkom Valentina Majstorovića iz jedanaesterca u 83. minuti. Sljedeći izazov za goričke nogometaše je ogled s aktualnim prvakom Rijekom u Kupu Hrvatske

Na najbliže gostovanje u Drugoj HNL, ono u zagrebačkom kvartu Sigetu, Gorica je došla kao favorit, no najave iz redova suparnika govorile su da je i domaćin spreman za izazove. Dugo je treneru Hrvatskog dragovoljca Igoru Pamiću trebalo da posloži svoju momčad, no u tome je uspio u najgorem mogućem trenutku po Goričane.

U Sigetu se igrala utakmica u kojoj nije bilo previše nogometne ljepote, lepršavih akcija i pravih prilika. Gorica je nešto bolje otvorila utakmica, imala je više loptu u svom posjedu u prvih 20-ak minuta, no domaćini su se brzo pribrali i do kraja se igrala potpuno izjednačena utakmica. Kad se već činilo da će završiti podjelom bodova, čistom nulom, Valentin Majstorović, ponajbolji igrač Hrvatskog dragovoljca, s loptom je ušao u šesnaesterac, vratar Gorice Kristijan Kahlina ga je “zakačio” za nogu i sudac je pokazao na bijelu točku. Jedanaesterac je u pogodak pretvorio isti igrač na kojem je on napravljen, junak utakmice Majstrović.

Najbolju šansu na utakmici, do tog trenutka, također je imao Majstorović, no Kahlina je iz njihovog dvoboja u 63. minuti izašao kao pobjednik. Sve u svemu, Gorica je u ovih 90 minuta ostala dužna puno toga, bila je to vjerojatno jedna od najlošijih partija našeg drugoligaša otkad je na klupu sjeo Ivan Prelec, no ima i njegova momčad pravo na lošiji dan.

Možda je igračima već u mislima bio i susret s prvakom Hrvatske Rijekom, koji ih čeka u utorak. U osmini finala Kupa Goričani će tog dana od 13 sati pokušati iznenaditi momčad Matjaža Keka, ali za to će im trebati neusporedivo bolja igra od ove koju su prikazali u Sigetu. Dobro u svemu tome je samo to što je i vodeći Dinamo II izgubio u ovom kolu od Sesveta (2-0), pa je Gorica i dalje na tri boda zaostatka za prvenstvenim liderom.