Home Rekreacija Održan biciklistički maraton od Zagreba do Vukomeričkih gorica

Održan biciklistički maraton od Zagreba do Vukomeričkih gorica

Nastupilo je ukupno 130 vozača i vozačica

Protekle nedjelje, 29. kolovoza, održan je prvi cestovni bicklistički maraton “Konzum Roller Coaster 2021” by Vladimir Fumić koji je prolazio i kroz Zagrebačku županiju, točnije po našim goricama. Bicisklisti su mogli birati između dvije staze, koje su ujedno i omiljene rute koje Fuma već više od 15 godina redovito koristi za trening vožnje cestovnih biciklista, a prolaze područjem Grada Zagreba i Zagrebačke županije, s naglaskom na Vukomeričkim goricama i Pokuplju.

“Kraća staza, od 107 km i 1.060 m uspona, te duža staza od 157 km i 1.700 m uspona s dugačkim, ravnim dionicama u kombinaciji sa strmim usponima i spustevima, za pobjedu tražile su puno više od snažnih nogu. Tehnika, taktika, strategija, snaga i izdržljivost itekako su bile potrebne u svladavanju obiju staza.”, navode organizatori.

Među pobjednicima natjecatelji iz Slovenije i Hrvatske

Obje utrke startale su u 10:00 sati, a nastupilo je 130 vozača i vozačica. Utrku je uspješno završilo 125 natjecatelja, od toga 7 natjecateljica. Uz natjecatelje iz Hrvatske, nastupilo je i 9 natjecatelja iz Slovenije. Stazu velikog cestovnog biciklističkog maratona od 157 kilometara završilo je 26 natjecatelja, a najbrže su prošli Matej Drinovec, Gregor Sikoše i Miran Kovačić. Kraću stazu cestovnog biciklističkog maratona od 107 kilometara završilo je 84 natjecatelja i 7 natjecateljica. Pobjednik u muškoj konkurenciji je Bruno Sučić, drugo mjesto zauzeo je Milan Matošević, a treći je Matić Plaznik. U ženskoj konkurenciji pobjednica je Matea Deliu, drugoplasirana je Darinka Vučković, a trećeplasirana Mateja Posavec.

Prvi dojmovi svih sudionika utrke vrlo su pozitivni glede sigurnosti po pitanju zatvorene vožnje, policija i redari na svim ključnim raskrižjima, oznake na stazi te po pitanju atraktivnosti trase utrke.