Home Sport KOŠARKA Važna pobjeda Gorice protiv Zaboka

KOŠARKA Važna pobjeda Gorice protiv Zaboka

Odigrane utakmice 15. kola u Premijer ligi

Za vikend je nastavljeno prvenstvo košarkaša. U Premijer ligi na rasporedu su bili susreti 15. kola, a nama je najzanimljiviji bio onaj u kojemu je Gorica u svojoj dvorani dočekala Zabok. Na kraju su Goričani slavili sa 82:69, iako je susret bio sve samo ne lagan za momčad Josipa Sesara.

Naime, počelo je pomalo i šokantno, jer je nakon prve četvrtine Zabok vodio sa 23:14, a na odmor otišao s pola koša prednosti, pa se činilo da nas očekuje neizvjestan dvoboj do zadnje minute. Međutim, u drugoj dionici utakmice probudila se uspavana momčad Gorice, posebno su bili odlični u trećoj četvrtini koju su okončali u svoju korist sa 23:11. Stečenu prednost zadržali su i do kraja te na kraju ubilježili vrlo bitnu pobjedu, kojom su za sada na devetoj poziciji, sa šest pobjeda i devet poraza.

Kod Gorice najefikasniji je bio Ante Mašić s 20 poena, Ivan Majcunić je ubacio 14, a Marko Baković 13 poena. Osim što su upisali pobjedu, Goričani su nadoknadili i minus 12 iz prvog dijela prvenstva, tako da će u slučaju istovjetonog omjera na kraju, biti u prednosti. U sljedećoj prvenstvenoj rundi odlaze na gostovanje kod Cibone, a utakmica se igra u ponedjeljak, 11. ožujka.