Home Izdvojeno KARATE Grdenić zapažena u Austriji, mladi osvojili 12 medalja u Virovitici

KARATE Grdenić zapažena u Austriji, mladi osvojili 12 medalja u Virovitici

Članica Karate kluba Velika Gorica nastupila na prestižnom seniorskom turniru u Salzburgu

Na poznatom karate seniorskom turniru u Salzburgu okupilo se protekli vikend 2057 natjecatelja iz 99 država, koji su se borili za što bolji ranking na svjetskoj WKF listi, a ujedno je bio i kvalifikacijski turnir za Olimpijske igre u Tokiju. Ines Grdenić iz Karate kluba Velika Gorica nastupila je sa seniorskom karate reprezentacijom i odradila odlične borbe. U njezinoj kategoriji seniorki -50kg bilo je prijavljeno 104 natjecateljica. Pobijedila je u prve dvije borbe predstavnice Mađarske (7:0) i Nizozemske (6:0), no u trećem kolu gubi minimalno rezultatom 1:1 od Ukrajinke Chegolya (prednost prvog poena). Bila je ovo odlična priprema za Europsko prvenstvo u Španjolskoj na kojem će krajem ožujka prvi put nastupiti u seniorskom uzrastu.

Za vrijeme Inesinih borbi u Austriji mlađa ekipa KK Velika Gorica, ml.učenika/ca, učenika/ca i ml.kadeta/kinja nastupila je na 17. Virovitica Open koji je okupio 521 natjecatelja iz 66 klubova i 8 država. Najuspješnija je bila Ema Filković osvojivši zlato, dok su blizu najvišeg postolja bili Matej Vuković i Vito Hulina plasiravši se u finale. Članovi Karate kluba Velika Gorica ukupno su osvojili 12 medalja (1 zlato, 2 srebra, 9 bronci) od 15 kategorija u koliko su nastupili.