Home Izdvojeno Gorica sredila i Dugopolje, još jedan bod do sna!

Gorica sredila i Dugopolje, još jedan bod do sna!

Nogometaši Gorice pobijedili su Dugopolje 2-1 na svom stadionu, preuzeli vodeće mjesto na drugoligaškoj tablici i sasvim se približili plasmanu u prvu ligu. U preostala dva kola bit će im dovoljan još jedan bod...

Ovdje nitko nije normalan, nije normalan, nije normalan…, orilo se opet goričkim stadionom, još jednom je Matija Dvorneković poveo pjesmu koja će, prema svemu sudeći, postati jedan od simbola ulaska Gorice u Prvu HNL, povratka velikogoričkog nogometa u najviši rang nakon duge 24 godine. Trener Ivan Prelec i njegovi igrači jedan su bod udaljeni od cilja, od sna kojeg svi nogometni zaljubljenici iz našega grada sanjaju već godinama.

U 31. kolu drugoligaške sezone za pamćenje na Gradski stadion došlo je Dugopolje, često vrlo nezgodan protivnik za Goričane posljednjih godina, a ni ovoga puta nije bilo lako. Pogotokom Prtajina, igrača Hajduka na posudbi u Dugopolju, gosti su poveli u 23. minuti i na trenutak šokirali tribine. Srećom, šok je trajao samo pet minuta, do pogotka Ariana Zenka. U 28. minuti Dinko Matošević je ušao u šesnaesterac Dugopolja, očekivalo se da će sam i zabiti, ali poslužio je Zenka, koji loptu šalje u mrežu.

Pokušavala je Gorica odmah zabiti i drugi gol, imala je i lijepe šanse, no lopta nikako nije htjela u gol. Neizvjesnost je trajala jako dugo, sve do 81. minute, kad je Poljak Michal Maslowski pogodio za tri boda koja otvaraju vrata raja. U gužvi u kaznenom prostoru Dugopolja najbolje se snašao agilni veznjak iz Strzelina i postavio konačnih 2-1. Nakon toga trebalo je samo sačvati taj rezultat u posljednjih desetak minuta, a onda je došlo i vrijeme za glazbenu točku u izvedbi Matije Dvornekovića i njegovog “benda”.

“Znali smo da će biti izuzetno teško, da će ovo biti možda i najteža utakmica sezone, a to se i potvrdilo. Na kraju smo, treba priznati, imali i malo sreće, ali važno je da smo uspjeli. Međutim, ništa još nije gotovo, treba dovršiti posao. Želimo, uz ulazak u Prvu HNL, i osvojiti prvo mjesto”, poručio je Dvorneković, jedan od “senatora” u goričkoj svlačionici.

Na dobrom su putu naši nogometaši da ostvare sve ciljeve, jer osim što je zadržala šest bodova prednosti ispred Varaždina, Gorica je dva kola prije kraja prvenstva konačno i preuzela prvo mjesto na tablici od Dinama II, koji je izgubio doma od Sesveta. A to je i bila jedna od želja, pokušati biti prvi na tablici i kao takav ući u najviši rang, u kojem grad poput Velike Gorice i mora imati predstavnika.

Da bi i teoretski osigurala ulazak u Prvu HNL, Gorica u preostalih 180 minuta mora osvojiti još jedan bod, a prva prilika za to bit će domaći ogled sa Šibenikom u nedjelju. Početak je zakazan za 17.30 sati, velika fešta mogla bi početi negdje oko 19.20… Osim ako se vlasnik televizijskih prava ne odluči promijeniti termin utakmice.

“Bilo bi sjajno da nas ljudi dođu podržati, da atmosfera bude slična kao protiv Varaždina, da svi zajedno proslavimo ulazak u prvu ligu”, poželio je Dvorneković.

U svakom slučaju, Gorica je nadomak prvog i najvažnijeg cilja, a drugi, prvo mjesto, imat će priliku potvrditi u posljednjem kolu, kad Prelec i njegovi igrači gostuju baš kod Dinama II.