Home Sport Crna serija Udarnika

Crna serija Udarnika

Udarnik se protiv Petrinije u početku dobro držao (3:2, 4:3, 5:4, 6:5), ali kada je otišao u minus (7:8, 7:10, 8:12) povratka više nije bilo. Prednost gostujuće ekipe iz Petrinje stalno je varirala između 2 do 4 pogotka, najveća je bila pri 14:19. Vrlo dobra igra Martine Vugrinović, učinkovite Anita Zrinušić, Sonja Galić i Ivana Pavišić, nisu bile dovoljne za povoljniji rezultat. Kada je u 55. minuti Antonija Matanović žestokim startom poravnala parket s Anitom Zrinušić i bila kažnjena diskvalifikacijom (3. isključenje), Martina Vugrinović je sa 7m smanjila na 22:24 i vratila domaćoj ekipi ipak nadu u povoljan ishod meča. Međutim, u posljednjih pet minuta sve je za domaću ekipu otišlo u krivom smjeru: nije iskorištena igračica više, promašen je sedmerac (obrana Anamarije Gršić) i jedan udarac zaustavila je vratnica. Na suprotnoj strani Petrinjke su s dva brza napada iznudile dva sedmerca i oba iskoristila (nepogrešiva je bila Natalija Krčelić), pogodak Sanje Galić sa 7m minutu prije kraja bio je samo kozmetička popravka rezultata, a priču je okončala Marija Kovačević kontranapadom i sigurnom realizacijom 25 sekundi prije kraja. Razlozi desetog poraza u dvanaest utakmica? Slaba realizacija s „igračicom više“, promašena tri sedmerca, (pre)malo raspoloženih igračica. Dalje, tijekom cijelog susreta nije pronađen način da se zaustavi „šefica parade“, efikasna Katarina Herceg, koja je zabijala kada je bilo najpotrebnije i tako održavala petrinjski pobjednički ritam.

(DJ)

3.HRL središte (žene) – 13. Kolo

Udarnik – Petrinia 23:27 (11:14)

Gradska sportska dvorana. Gledatelja 50. Nedjelja, 23.02.2014., 16 sati. Suci: Goran Miklik i Tomislav Miler (oba Dubrava Vrbovec). Nadzornica: Antonija Fištrović (Karlovac).

UDARNIK: Doris Ankon, Marija Miličević, Kristina Ogulinec, Martina Vugrinović 8(4), Anita Zrinušić 4, Martina Gorupić 1(1), Sonja Galić 5(1), Petra Vujnović, Valnea Vuković 1, Dunja Mikulić 1, Ivana Pavišić 3, Maja Perica, Leona Pirš, Sara Golubić, Katarina Kolarević. Trener: Igor Panadić.

PETRINIA: Anamarija Gršić, Ivana Tarnai, Albiana Morina, Lucija Galijan 2, Antonija Matanović 2, Ingrid Miličić, Josipa Matanović 5(2), Marija Kovačević 2, Marta Herceg, Elena Lovrić, Katarina Herceg 7, Natalija Krčelić 7(4), Ana Matić 2. Trenerica: Ivana Roksa.

Sedmerci: Udarnik 9(6), Petrinia 7(7). Isključenja: Udarnik 4 minute, Petrinia 12 minuta. Diskvalifikacija: Antonija Matanović (55.min., 3x2min.).