Home Izdvojeno ATLETIKA Mlađa juniorka Nikolina Vuković odlična i među seniorkama

ATLETIKA Mlađa juniorka Nikolina Vuković odlična i među seniorkama

Bogat atletski vikend za predstavnike Maraton kluba Velika Gorica

Zagreb je bio domaćin Kupa i Ekipnog prvenstva Hrvatske za seniore i seniorke, a Atletski klub Maraton nastupio je s dvoje članova u četiri discipline. Održano je i 19. izdanje Međunarodne utrke Kutina – Voloder na 15 km udaljenosti, a Maraton je nastupio s muškom i ženskom ekipom.

Što se tiče Kupa i ekipnog PH za seniore i seniorke, Nina Vuković, iako još mlađa juniorka, hrabro se upustila u borbu sa seniorkama na utrkama od 400 m i 800 m, gdje je u obje utrke zauzela 4. mjesto s vremenima 0:58.72 odnosno 2:16.16. Od muških predstavnika, Berislav Devčić je nastupio na utrci brzog hodanja na 5000 m te zauzeo 5. mjesto s vremenom 32:29.75 te u bacanju kladiva, koje je bacio 16.24 m te zauzeo 13. mjesto.
Prebacujemo se na rezultate utrke Kutina – Voloder. Od pripadnica ljepšeg spola, prva u cilj ulazi Lana Pečnik s vremenom 1:18:57, te se penje ukupno na 15. mjesto i 5. u kategoriji Ž35. Nakon nje u cilj ulazi Vedrana Janjić s vremenom 1:20:12 koja završava na 20. mjestu ukupno i 3. u kategoriji Ž40. Tatjana Pocrnić utrku završava za 1:22:37 te osvaja 30. mjesto ukupno i 4. u kategoriji Ž50.

Od muškaraca prvi u cilj ulazi Bruno Škrinjarić s vremenom 0:55:32 i zauzima 5. mjesto ukupno i srebro kod muških seniora. Nakon njega u cilj ulazi i Martin Pečnik s vremenom 1:03:18 i zauzima 20. mjesto ukupno i broncu u kategoriji M40. Nakon njega dolazi nam i Josip Martinović u vremenu 1:05:19 te zauzima 28. mjesto ukupno i 3. u kategoriji M35. Posljednji predstavnik Maratona koji je nastupio bio je Danijel Trgovac s vremenom 1:06:33, koji zauzima 32. mjesto ukupno i 7. u kategoriji M40. Dečki su u ekipnom natjecanju osvojili odlično treće mjesto!