Home Izdvojeno Aktivan i uspješan vikend: Maratonci nastavili natjecateljsku sezonu

Aktivan i uspješan vikend: Maratonci nastavili natjecateljsku sezonu

Limači su sudjelovali na 5. kolu HALS-a, a Škrinjarić i Vojvoda nastupili na Zadarhalf srednje dugom triatlonu

Mladi atletičari iz Maraton kluba Velika Gorica nastavili su natjecateljsku sezonu nakon ljetne stanke te su sudjelovali u Hrvatskoj atletskoj ligi Sjever. U subotu, 30. rujna, održano je 5. kolo HALS-a za limače i limačice. Petero mladih sportaša Maraton kluba Velika Gorica predstavljalo je klub u muškoj konkurenciji, dok je jedna djevojčica sudjelovala u utrci.

Osim njih, aktivan vikend je imao Bruno Škrinjarić koji je nastupio na 10. jubilarnom Zadarhalf Triathlon by Falkensteiner Punta Skala utrci. Završio je na 12. mjestu, 3. od Hrvata i 3. u svojoj dobnoj kategoriji. Na triatlonu je nastupio i Tomislav Vojvoda.

Limači Leon Žagar i Denis Kujundžić, u utrci 2012. godište, osvojili su osmo i 12. mjesto među devetnaest trkača. Denis Kujundžić se također natjecao u skoku u dalj i zauzeo deveto mjesto. Leon Žagar se iskušao u bacanju vortexa i završio na 14. mjestu. Tri predstavnika kluba – Ivan Jurić, Ivan Glodić i Nino Kundrač – nastupila su u utrci na 60 metara među limačima 2014. godište, zauzimajući 15., 21. i 32. mjesto. Sva trojica također su sudjelovala u skoku u dalj.

Ana Marija Jurić, jedina predstavnica među limačicama, osvojila je deveto mjesto u utrci na 60 metara i 16. mjesto u skoku u dalj. Nakon pet kola, limači se nalaze na 16. mjestu među 27 klubova, dok limačice zauzimaju 18. mjesto među 26 klubova.

Nedjelja, 1. listopada, donijela je ligaško natjecanje za starije kategorije, odnosno 4. kolo HALS-a za kadete, kadetkinje i seniorke. Predstavnici kluba Kristijan Matić, Bartol Pavelić i Grga Cerjak zauzeli su 10., 12. i 13. mjesto u utrci na 60 metara među mlađim kadetima. Marko Knežević predstavljao je klub u utrci na 60 metara u kategoriji kadeta, osvojivši 20. mjesto. Među kadetkinjama, Petra Knežević je osvojila sedmo mjesto u utrci na 300 metara. U utrci seniorki na 1000 metara, Tara Petračić i Lucija Breljak osvojile su četvrto i šesto mjesto.

Osim natjecanja, članovi kluba sudjelovali su i u Europskom tjednu sporta u Parku dr. Franje Tuđmana, predstavljajući svoj klub na ovom sportskom festivalu.