Home Izdvojeno Velikogorički Mon Ami ponovno u MICHELIN-u: Zagrebačka županija učvrstila poziciju na svjetskoj...

Velikogorički Mon Ami ponovno u MICHELIN-u: Zagrebačka županija učvrstila poziciju na svjetskoj gastro mapi

PODIJELITE

Velikogorički restoran Mon Ami ponovno je potvrdio svoje mjesto među kulinarskom elitom, našavši se na popisu prestižnog svjetskog gastronomskog vodiča MICHELIN Guide Croatia za 2026. godinu.

Ovaj uspjeh domaćeg ugostiteljstva ponos je Velike Gorice, ali i cijele Zagrebačke županije koja kontinuirano jača svoju poziciju jedne od vodećih kontinentalnih eno-gastronomskih destinacija u Hrvatskoj.

Uz Mon Ami, visoku razinu kvalitete, autentičnosti i izvrsnosti potvrdili su i restoran Korak, koji je zadržao jednu MICHELIN zvjezdicu, te Cantilly Garden koji je ove godine po prvi put uvršten u vodič s oznakom MICHELIN Selected, što donosi važno priznanje za predani rad i dodatno osnažuje ukupnu turističku ponudu.

​Ova ugledna međunarodna priznanja nisu došla slučajno, već su rezultat dugogodišnjeg sustavnog razvoja gastronomije kao ključnog turističkog proizvoda ovog kraja. Turistička zajednica Zagrebačke županije kroz stratešku suradnju s restoranima, chefovima, vinarima, lokalnim proizvođačima i obiteljskim poljoprivrednim gospodarstvima neprestano ulaže u stvaranje autentičnih eno-gastronomskih doživljaja koji privlače goste tijekom cijele godine.

​„MICHELIN priznanja za nas predstavljaju mnogo više od potvrde kvalitete pojedinih restorana. Ona su pokazatelj da kao destinacija razvijamo održiv, autentičan i međunarodno konkurentan turistički proizvod. Godinama sustavno ulažemo u razvoj eno-gastrononije, povezivanje vrhunskih restorana s lokalnim proizvođačima, promociju naših vinskih cesta i autohtonih proizvoda te stvaranje doživljaja koji gostima pružaju autentičnost i vrhunsku kvalitetu. Upravo zato ova priznanja doživljavamo kao potvrdu ispravnosti naše dugoročne razvojne strategije i zajedničkog rada svih dionika destinacije“, izjavila je Ivana Alilović, direktorica Turističke zajednice Zagrebačke županije.

​Također je istaknula kako je upravo gastronomija danas jedan od najvažnijih razloga zbog kojih gosti više platežne moći biraju određenu destinaciju, što značajno pridonosi prepoznatljivosti kontinentalne Hrvatske na svjetskom turističkom tržištu.

​„Naš cilj nije samo imati restorane u svjetski relevantnim vodičima, već razvijati cjelovit eno-gastronomski ekosustav u kojem se kvaliteta stvara od polja i vinograda do tanjura. Upravo takav pristup stvara dodanu vrijednost za lokalno gospodarstvo, jača konkurentnost destinacije i pozicionira Zagrebačku županiju kao destinaciju vrhunskih doživljaja.“

​U idućem razdoblju Turistička zajednica Zagrebačke županije nastavit će s provođenjem aktivnosti koje su usmjerene na razvoj održive gastronomije, promociju lokalnih namirnica i vina te jačanje suradnje sa svim sudionicima na terenu, kako bi eno-gastronomija ostala jedan od najvažnijih nositelja identiteta i konkurentnosti regije.

​Iz Turističke zajednice Zagrebačke županije uputili su iskrene čestitke restoranima Mon Ami, Korak i Cantilly Garden, kao i njihovim chefovima te cijelim timovima na ovom iznimno vrijednom međunarodnom priznanju, koje ne predstavlja samo uspjeh pojedinačnih ugostitelja, već i ponos cijele destinacije.