Home Sport Veliki preokret Udarnika

Veliki preokret Udarnika

Kada je u prvoj minuti drugog poluvremena (30’31”) Vrbina došla do prednosti od 8 pogodaka (13:21), iz gledališta je netko uzviknuo: – Pa, nećemo, valjda, primiti 40 komada! Tog trenutka Udarnik se nalazio u posve izgubljenoj situaciji protiv favoriziranih Siščanki i sve je “mirisalo” na visoki poraz. Međutim, domaće igračice su kreirale rijetko viđeni obrat. Nominalno treća vratarka, Kristina Ogulinec, zaključala je svoja vrata u slijedećih 10 minuta, obranila je nekoliko zicera i jedan sedmerac. U tom periodu za domaći sastav poentirale su Valnea Vuković tri puta, te po jednom Martina Vugrinović i Maja Perica, semafor je pokazivao 18:21. Ogulinec je opet obranila udarac sa 7m kod 21:23, a ključna obrana bila je još jedna njena obrana sedmerca u 57. minuti pri rezultatu 24:26. U dramatičnoj završnici za veliki bod pogodile su Perica i Martina Gorupić.

Lako je zamijetiti da je Udarnik nakon slabog prvog poluvremena dobio drugi dio sa 13:6! Kod domaćeg sastava čak 11 igračica upisalo se u listu strijelaca, Vuković najviše (5), ali junak dana je bez sumnje vratarka Ogulinec. Iako su domaće igračice bile prezadovoljne krajnjim ishodom, treba napomenuti da im je pri rezultatu 6:8 (semafor je nekoliko minuta bio izvan pogona) nesigurni sudački par “ukrao” jedan pogodak!? Nadzornik Živec je na opetovane prosvjede odgovorio: – Suci su jedino mjerodavni za notiranje pogodaka i ja tu ništa ne mogu učiniti! Logično pitanje: Šta je onda uloga zapisničara kao službene osobe, zar je tijekom utakmice komunikacija sudaca i zapisničkog stola čista formalnost?

(DJ)

Udarnik – Vrbina 26:26 (13:20)

Gradska sportska dvorana. Gledatelja 50. Nedjelja, 27.10.2013., 16:30 sati. Suci: Josip Gagula i Mirko Zorko (obojica iz Zagreba). Nadzornik: Željko Živec (Sesvete).

UDARNIK: Doris Ankon, Marija Miličević, Kristina Ogulinec (vratarke), Martina Vugrinović 4(2), Sara Golubić, Anita Zrinušić 3, Martina Gorupić 2, Sonja Galić 3, Petra Vujnović 1(1), Valnea Vuković 5, Hana Lović 2, Silvija Kramarić, Ivana Pavišić 1, Maja Perica (cap.) 4, Leona Pirš, Katarina Kolarević 1. Trener: Igor Panadić.

VRBINA: Jelena Matić, Ema Ančić 1, Merima Krivdić 5, Ana Žgela, Iva Kurtić, Ana Marija Knežević 3, Katarina Knežević 6, Barbara Nišević, Klaudija Repustić 1, Dorotea Vasilj, Kim Kasa 10(6). Trener: Marijan Kasa.

Sedmerci: Udarnik 5(5), Vrbina 6(9). Isključenja: Udarnik 14 min., Vrbina 14 min.

Igračica utakmice: Kristina Ogulinac.