Home Sport Udarnik izgubio u Kurilovcu

Udarnik izgubio u Kurilovcu

Navijači Udarnika su se nadali da bi momčad trenera Senada Harambašića mogla pobijediti nešto bolje plasiranu Dubravu i tako uhvatiti priključak s timovima iz sredine poretka. Ništa od toga, Kurilovčani su glatko izgubili, a prema igri i šansama poraz je mogao biti i uvjerljiviji.

Kurilovčani su samo do polovice prvog poluvremena bili ravnopravan suparnik, imali su i dvije prigode za vodstvo, ali Mlinarić i Sokol nisu bili dovoljno precizni. Nakon toga gosti su diktirali događanja na terenu, napadali su po bokovima i u 39. minuti su došli u vodstvo iz slobodnog udarca s 25 metara. Tome je prethodila pomalo dvojbena odluka suca Putanca, koji je napucanu loptu u ruku Šestoka ocijenio namjernim igranjem rukom, te je sankcionirao žutim kartonom i izravnim udarcem. Josip Juranović je majstorski preko živog zida pogodio rašlje, Žugajeva parada je bila uzaludna.

U drugom poluvremenu Dubrava je ubrzala igru i pojačala pritisak što je rezultiralo novim pogotkom u Žugajevoj mreži. Hitri Baučić je na desnom krilu u 61. minuti kao vjetar prošao pokraj Šarića i ubacio u srce šesnaesterca za Šuškovića koji bez oklijevanja zabija po sredini vrata. Obrana domaćih je dosta griješila, predaja lopte je bila spora, komunikacija konfuzna. Mladi stoper Kapović u 77. minuti umjesto da ispuca loptu prema naprijed, čistu loptu poklanja Šuškoviću koji neometano pogađa bliži kut za visokih 3:0.

Po završetku susreta igrači Dubrave i poveća skupina njihovih navijača proslavili su uvjerljivu pobjedu u pirotehničkom dekoru.

(DJ)

3. HNL središte – 13. kolo

Udarnik – Dubrava 0:3 (0:1)

Igralište SRC Kurilovec. Gledatelja 150. Subota, 09.11.2013., 14 sati. Sudac: Marko Putanec (Špičkovina) 7. Pomoćnici: Mišel Mrkoci (Poznanovec) i Krešimir Sokolić (Novi Golubovec). Strijelci: 0:1 – J.Jurković (39), 0:2 – Šušković (61), 0:3 – Šušković (77).

UDARNIK: Matteo Žugaj 6, Luka Kapović 5.5, Ivan Šandor 6, Josip Sokol 6, Kim Dohwan 6 (od 48. Slavko Barat 5.5), Mijo Šarić 5.5, Ivan Šestok 5.5, Kristijan Arbanas 5.5 (od 64. Rocha De Oliveira 5.5), Ante Radoš (cap.) 6, Krešimir Gazilj 5.5 (od 52. Filip Župetić 5.5), Josip Mlinarić 6. Trener: Senad Harambašić 5.5.

DUBRAVA: Ivan Kovčić (cap.) 7, Toni Mandir 7, Robert Janjiš 7, Josip Juranović 8, Tomislav Šušković 8.5 (od 89.Zvonimir Kroupa -), Mirko Baučić 7.5 (od 87. Vlatko Primorac -), Mario Dodić 7, Ivan Ćutić 7, Josip Srdarović 7, Ivan Mikulić 7, Dragan Juranović 7 (od 69. Dominik Zeko 6). Trener: Željko Radišić 7.5.

Igrač utakmice: Tomislav Šušković.