Home Izdvojeno Hulina, Kirinić i Filković zlatni na Kupu Hrvatske, sedam goričkih karatista izborilo...

Hulina, Kirinić i Filković zlatni na Kupu Hrvatske, sedam goričkih karatista izborilo nastup na međunarodnom prvenstvu

Karate klub Velika Gorica osvojio je tri zlatne medalje na Kupu Hrvatske za kadete, juniore, seniore i kategoriju U21. Natjecanje održano u Rijeci je izborni turnir za Balkansko prvenstvo koje se sredinom mjeseca održava u Ljubljani, a nastup je izborilo 7 od 8 goričkih karatista.

Ukupno je palo šest medalja. Zlato su osvojili Vito Hulina (kadeti, <57 kg), Lucija Kirinić (juniorke, <48 kg) i Ema Filković (juniorke <66 kg). Srebrne medalje osvojili su Ema Jukić (kadetkinje, <47 kg) i David Lovrinović (kadeti, <70 kg). Brončanu medalju osvojio je Nikola Huzjak (kadeti, <70 kg).

U ekipnom poretku Karate klub Velika Gorica osvojio je visoko peto mjesto među više od 50 kl.

“Nema pauze i odmora jer nas u idućih 6 vikenda očekuje 8 natjecanja, od čega tri jako važna jer su bodovni za Europsko prvenstvo koje se održava u veljači 2024. Bravo za sve, te nastavljamo još jače”, poručuju iz KK Velika Gorica.