Home Izdvojeno Taekwondašice osvojile zlato, srebro i dvije bronce

Taekwondašice osvojile zlato, srebro i dvije bronce

Prošlog vikenda Taekwondo klub Velika Gorica nastupio je na G1 Austrian open 2016, u Innsbrucku. Turnir je okupio preko 1100 natjecatelja, iz više od 40 država Svijeta. Natjecateljice Taekwondo kluba  Velika Gorica nastupile su u sastavu taekwondo saveza Zagrebačke županije. Ovo je ujedno bio i posljednji turnir prvog dijela sezone.

Oam natjecateljica Goričkog kluba osvojilo je četiri velike medalje  – zlato, srebro te dvije bronce. U iznimno jakoj konkurenciji do zlatne medalje sa uvjeljivih pet pobjeda stigla je Dora Runtić u kategoriji kadetkinja -47kg, dok je iz iste kategorije Leonarda Šipušić nakon tri dobivene borbe u polufinalu  izgubila od predstavnice iz Norveške, te tako osvojila brončanu medalju.
Do brončane kadetske medalje stigla je i Nina Mikulin u kategoriji +59kg. Nakon pobjede u četvrtfinalu nad predstavnicom iz Španjolske, Nina je zaustavljena u polufinalu od predstavnice iz BiH. U juniorskoj konkurenciji kroz četiri pobjede te porazom u finalu od predstavnice iz Hrvatske  do srebra je stigla Anamarija Runtić u kategoriji -63kg. Plasman od petog do osmog mjesta sa dvije pobjede zauzela je Anamaria Kovčalija, u borbi za medalju poražena je od predstavnice iz Španjolske rezultatom 1:0. Ovaj put bez plasmana su ostale Lana Maletić, Barbara Tarandek i Kristina Čerina.

– Kraj polusezone kakav su cure same izrežirale nemože biti bolji. Sumirat ćemo samo da u ovom prvom dijelu  godine, sa G turnira Svjetske taekwondo federacije, imamo osvojeno sedam velikih medalja i to tri zlata, srebro i tri bronce. – navode iz kluba.