Home Izdvojeno Strašni Laljek brojao do 16, ali Gorica ipak ispala iz Kupa

Strašni Laljek brojao do 16, ali Gorica ipak ispala iz Kupa

Rukometaši Gorice porazom su otvorili proljetni dio sezone. U osmini finala Kupa Hrvatske na svom su parketu izgubili 34-32 od Sesveta. Nije pomogla ni spektakularna partija najboljeg igrača Gorice Ivana Laljeka...

Prvenstvena jesen velikogoričkog rukometnog prvoligaša nije bila idealna, čak i daleko od toga, pa se s nestrpljenjem čekalo kako će Goričani izgledati u nastavku sezone. Pojačanja nije bilo, kadar s kojim raspolaže trener Hrvoje Pekera praktički je isti kao u prvom dijelu sezone, a prva utakmica rukometnog proljeća govori kako ni u igri nema prevelikih promjena. Barem zasad.

U prvoj utakmici proljetnog dijela sezone Goričanima su u goste došle Sesvete, a ulog je bilo četvrtfinale Kupa Hrvatske. Bivši igrač, ali i trener Gorice Dario Zrnić, danas trener Sesveta, uvijek je posebno motiviran protiv svog bivšega kluba, a tako je bilo i ovaj put. Od prve minute Sesvete su kontrolirale rezultat i ritam događanja na terenu, a završilo je s pristojnih 34-32. S obzirom na to da je u drugom poluvremenu Gorica nekoliko puta bila i na šest pogodaka zaostatka, konačnih minus dva izgleda čak i dosta dobro.

Očito željan igre i golova, briljirao je ovoga puta gorički “revolveraš” Ivan Laljek. U oba poluvremena zabio je po osam golova, završio utakmicu sa 16 komada na kontu, što je točno polovica goričkih pogodaka. Međutim, nije mogao sam protiv ovako dobrog protivnika kao što su Sesvete. Vratar Tomislav Sladoljev, inače glavna snaga naše momčadi, nije imao svoj dan, baš kao ni Ćavar, Marjanović, Ceković…

Kad se sve zbroji, teško je bilo očekivati da će momčad s jednim nadahnutih igračem, ma koliko Laljek bio raspoložen, doći do pobjede u ovakvom susretu. U posljednjoj fazi utakmice Laljek je doslovno uzeo loptu i išao sam probati sustići veliku prednost Sesvećana, bio je izuzetno motiviran, ali u samoj završnici i njemu je ponestalo snage i preciznosti. Senzacionalan učinak od 16 golova zvuči još bolje kad se zna da je samo dva zabio iz sedmeraca, i to baš u toj završnici, kad je lopta uglavnom bila u njegovim rukama.

Novi pokušaj, protiv istog protivnika, Goričani će imati već iduće subote, kad će protiv Sesveta igrati u sklopu 13. kola Premijer lige. Budući da su Goričani tek osmi na tablici, od deset klubova, koliko ih ima u prvoj fazi prvenstva, ti će bodovi biti jako važni. Laljeku će se svakako netko morati priključiti ako Gorica želi pobijediti momčad u kojoj glavni riječ vodi bivši igrač Zagreba Lovro Šprem, mlađi brat puno poznatijeg Gorana, ali i sjajni vratat Igor Totić, koji je prije desetak godina nosio dres Gorice.