Štiglec, Pršir i Matavž u idealnoj momčadi 14. kola Supersport HNL-a

Foto_ Renato Glogovčan

Dino Štiglec, Jurica Pršir i Tim Matavž u idealnoj su postavi 14. kola Supersport HNL-a, izračunao je algoritam Sofascorea.

Štiglec je ujedno i najbolje ocijenjen igrač cijeloga kola s ocjenom 8.4, Pršir je ocijenjen sa 7.8, a Matavž sa 7.4.

Gorica je u subotu odličnom igrom u oba poluvremena demonstrirala silu na Gradskom stadionu uvjerljivom pobjedom protiv Osijeka 3-0.

Štiglecova statistika je impresivna. Osim što je u 90 minuta na terenu postigao pogodak, dvije je lopte očistio, dvije blokirao, dvaput je točno uklizao i čak je pet protivničkih lopti presjekao. Osvojio je 2/3 duela u kojima se našao. Točno je dodao 85% lopti (29/34).

Pršir je točno dodao 82% lopti (32/39). Izveo je jedno ključno dodavanje, jednom je uklizao i jednom presjekao. Osvojio je 3/8 duela.

Matavž nije postigao pogodak, ali je asistirao i s više od deset metara glavom pogodio prečku. Osvojio je 5/8 duela, svih pet na zemlji. Dvaput je dobro očistio i dvaput kvalitetno uklizao.