Home Izdvojeno Spas u zadnji čas: Gorici bod iz penala u 93. minuti

Spas u zadnji čas: Gorici bod iz penala u 93. minuti

Nogometaši Gorice odigrali su 1-1 na gostovanju kod Solina. Domaćin je poveo sredinom prvog poluvremena, a Goričani su izjednačili u trećoj minuti sudačke nadoknade. Jedanaesterac je izborio Dvorneković, a realizirao ga je Rumunj Astafei

Znali su u taboru Gorice da ih u Solinu čeka teška utakmica, velika borba. Koliko protiv uvijek neugodnog protivnika, toliko i protiv terena, čije je stanje daleko lošije nego, primjerice, onog u Velikoj Gorici. I sve te pretpostavke pokazale su se točnima, Gorica se doista morala pošteno namučiti da dođe i do jednog boda, koji bi u konačnom raspletu mogao biti vrlo značajan.

U čvrstoj i borbenoj utakmici, ispunjenoj snažnih duelima i “muškim” okršajima, Solin je poveo u 27. minuti. S visine jedanaesterca loptu je u mrežu našega Kahline poslao Ivan Mastelić, bivši igrač Hajduka i Cibalije, Sinjanin koji je uz Jadro došao oživjeti svoju karijeru. Imao je Solin i još neke svoje prilike, ali imala je i Gorica svoje. Nažalost, lopta nikako nije pronalazila put prema mreži Solina, sve do same završnice.

Točnije, bio je ovo pravi foto finiš. U 93. minuti Matija Dvorneković je pao u šesnaestercu, a sudac Ivan Župan iz Bjelovara pokazao je na bijelu točku. Trener Solina Mirko Labrović “poludio” je nakon te njegove odluke, toliko je prigovarao i ljutio se da ga je Župan isključio. Ni nakon što ga je sudac poslao na tribine Labrović nije prestao prigovarati, pa je lako moguće da ga očekuju ozbiljne sankcije disciplinskih tijela HNS-a…

Kad je cijela ta drama završila, rumunjski napadač Victor Astafei uzeo je loptu i izjednačio na konačnih 1-1. Samo nekoliko trenutaka nakon toga sudac je označio kraj utakmice u kojoj je trener Ivan Prelec napravio najlogičnije. Naime, na poluvremenu je zamijenio mlade Sedlačeka i Zenka, dvojac iz kvote “U-21”, te uveo iskusne internacionalce Atiemwema i Ojamau. Navijamo uvijek da mladi igraju što više, da im se daje prilika, pogotovo domaćim dečkima, ali ovo je bila jedna od onih utakmica u kojima je iskustvo važnije od talenta.

Što se stanja na tablici tiče, u ovom kolu nije sve prošlo idealno, čak naprotiv, ali važno je da je Gorica ovim bodom ostala na drugome mjestu, koje vodi u prvu ligu. Naime, trećeplasirano Dugopolje gostovalo je kod Hrvatskog dragovoljca, gubilo 1-0 pa preokrenulo na 2-1 i uzelo tri velika boda. Četvrtoplasirani Varaždin također je bio u gostima, kod Novigrada, i također došao do pobjede. Završilo je 1-0 za Varaždince.