Home Sport Sara Habijančić: Od juniorskih taekwondo uspjeha do seniorske viceprvakinje Europe

"Sara je sa svojim nastupima bila veliki promotor našeg Grada i kluba za što joj neizmjerno zahvaljujemo"

Izvor: Cro Taekwondo

U razdoblju od 5. prosinca do 11. prosinca 2023. godine, Bukurešt, Rumunjska, bio je domaćin seniorskog taekwondo prvenstva Europe U-21. Natjecanje je okupilo više od 480 natjecatelja iz 37 europskih država. Među sudionicima je bila i naša sportašica Sara Habijančić iz Taekwondo kluba Velika Gorica koja je predstavljala nacionalni tim u kategoriji do 57 kg. Klubski su također imali predstavnika u stručnom timu, službenog fizioterapeuta reprezentacije Laru Derdić Trifunović, te službenog trenera Igora Matića.

Sara je svoj nastup završila u 16-ini finala, gdje je izgubila od predstavnice iz Belgije rezultatom 1:2. Reprezentacija Hrvatske ostvarila je ukupno 10 medalja na ovom prvenstvu: četiri zlatne, četiri srebrne i dvije brončane. U konačnom poretku, kako u ženskoj tako i u muškoj konkurenciji, Hrvatska je zauzela drugo mjesto, dok su u ukupnom plasmanu završili na trećem mjestu. Sara, zajedno s kolegicama, postala je viceprvakinja Europe u seniorskom uzrastu U-21.

“Nastup na europskom prvenstvu za Saru je jedna velika nagrada za odlično odrađenu prvu seniorsku sezonu, od ove godine Sara je seniorka, prisjetiti ćemo se da je 2022.godinu završila na juniorskoj WTE tablici kao druga. U ovoj godini Sara je osvojila izvrsnih 17 bodova na WT(svjetskoj seniorskoj rang listi) te je trenutno 119 na toj listi od ukupno 430 sportašica u njenoj kategoriji -57kg.”, govori njen trener Ivan Matić i dodaje kako je Sara postala i prvakinja Hrvatske u seniorskoj kategoriji U-21 te osvojila prvu seniorsku medalju na Multi europskom prvenstvu u Sarajevu, koje je bilo kvalifikacijsko natjecanje za odlazak na europsko prvenstvo.

Sara je tijekom ove godine sudjelovala na G turnirima diljem Europe, gdje je imala priliku boriti se s protivnicama iz top 10 Olimpijske i Svjetske rang liste. Njezin trud i upornost predstavljaju veliki motiv za daljnje uspjehe u godinama koje dolaze. “Ponosni smo na njen uspjeh u ovoj godini, koji je s obzirom na prvu seniorsku sezonu izvrstan. Sara je sa svojim nastupima bila veliki promotor našeg Grada i kluba za što joj neizmjerno zahvaljujemo. S obzirom na upornost i trud ne upitno je da možemo očekivati i dalje Sarine uspjehe na domaćoj i međunarodnoj sceni.”, zaključuje Matić.